آستون مارتین یک Rapide کاملا الکتریکی می‌سازد

فکر می‌کنید تفاوت بین یک آستون مارتین Rapide و RapidE چیست؟ حرف E بزرگ پایان یک RapidE نشان از الکتریکی بودن مدل جدید آستون مارتین دارد.

آستون مارتین فعلا حرفی درباره‌ی جزییات این طرح، مثل قدرت آن یا حتی محدوده‌ی قیمت‌اش نزده است
آستون مارتین این خودروی جدید را دیروز معرفی کرد که یک Rapide کاملا الکتریکی است. این خودرو فعلا در حد یک طرح است، اما آستون مارتین امیدوار است تا دو سال آینده، این طرح را تولید کند. البته تولید RapidE وابسته به بررسی‌های اقتصادی است و اینکه آیا ساخت این خودروی جدید برای آستون مارتین صرفه‌ی تجاری خواهد داشت یا نه.
آستون مارتین فعلا حرفی درباره‌ی جزییات این طرح، مثل قدرت آن یا حتی محدوده‌ی قیمت‌اش نزده است. این طرح جدید با همکاری شرکت Williams Advanced Engineering و در انگلستان ساخته شده است. این شرکت نه‌تنها خودروهای تیم فرمول ۱ «ویلیامز» را می‌سازد، بلکه در ساخت هواپیما و تجهیزات نظامی و دفاعی هم سابقه دارد.
آستون مارتین Rapide سال ۲۰۱۰ عرضه شده است. در سه سال ابتدایی تولید Rapide، این ماشین موتوری ۱۲ سیلندری با قدرت ۴۷۰ اسب بخار داشت. آستون مارتین سال ۲۰۱۳ مدل جدیدی از این خودرو را به اسم Rapide S عرضه کرد که قدرت موتورش به ۵۵۰ اسب بخار رسیده بود. این خودرو حدود ۲۰۰ هزار دلار قیمت دارد.

منبع : دی جی کالا مگ