آموزش استفاده از پینترست برای سئو

آموزش استفاده از پینترست برای سئو

 

استفاده از پینترست در سئو

چگونه از پینترست در سئو استفاده کنیم؟

پینترست تبدیل به یکی از شبکه های اجتماعی شد که همواره با رشد قابل توجهی روبرو است و این بعلت تاثیر پینترست در سئو سایت می باشد. افزایش کاربران و رشد قابل توجه پینترست باعث شد که در دنیای تجارت الکترونیک وارد شود و بسیاری از صاحبان کسب و کار از پینترست برای سرمایه گذاری استفاده کنند. افزایش تعداد کاربران در پینترست خود می تواند توجیهی برای استفاده از پینترست در سئو باشد.

رعایت چند مورد برای پینترست در سئو

۱٫ ایجاد استراتژی کلمات کلیدی در پینترست
مجموعه ای از کلمات کلیدی مطابق با مطالب سایتتان در پینترست و یا دیگر رسانه های اجتماعی تنظیم کنید.
۲٫ بهینه سازی نام حساب کاربری در پینترست
نام کاربری که در پینترست انتخاب می کنید، می تواند یک کلمه کلیدی یعنی همان عنوان تجاری شما باشد. و هنگامی که کسی آن نام را جستجو می کند، صفحه های پین شما در جستجو نشان داده می شوند. انتخاب نام تجاری بعنوان حساب کاربری در سئو ی پینترست شما و مطالب سایت شما تاثیر بسزائی خواهند داشت. این یکی از اثرات پینترست در بهینه سازی وب سایت می باشد.
۳٫ استفاده از کلید واژه ها در بخش “در باره ما”
در قسمت در باره ما در پینترست، فضای کافی برای ثبت اطلاعاتتان وجود دارد. از کلمات کلیدی در این بخش استفاده کنید.
این ایده ی بسیار هوشمند استفاده از کلمات کلیدی در قسمت در باره ما، موجب دیده شدن شما توسط مشتریان بالقوه خواهد شد.
ترافیک مطالب شما بالا رفته و سئوی سایت در پینترست افزایش می یابد.
۴٫ توضیحات پین هایتان را بهینه کنید.
یکی از بهترین راه های بهبود سئو در پینترست، استفاده از قسمت های توضیح متن در پین ها می باشد.
پینترست یک فضای کار بزرگ در اختیار شما قرار داده می دهد. از کلمات کلیدی و لینک ها در توضیحات و متن های خود استفاده کنید.
۵٫ ایجاد بک لینک ها در پینترست به وبسایتتان
از تمام پین های ایجاد شده می توانید به وب سایتتان و یا صفحه های مختلف آن لینک دهید. از این امکان همواره استفاده کنید و حواستان باشد که تمام لینک ها به صفحه اصلی سایت نباشد.
لینک ها را به صفحاتی از سایت که موضوع آن با پین شما یکی است ارتباط دهید. این کار باعث دیده شدن صفحات داخلی سایت شما می شود. از این خاصیت پینترست در بهینه سازی وب سایت چشم پوشی نکنید.
۶٫ عکس های خود را واترمارک کنید.
ممکن است کسی بخواهد از عکس های شما استفاده کند. شما می توانید با استفاده از لوگوی سایت خود و یا URL کامل سایتتان، تصاویرتان را واترمارک کنید. حدالامکان سعی کنید تا واترمارک ها محو باشند. عکس های واترمارک در پینترست در بهینه سازی سایت و سئو نیز تاثیر خواهند داشت.
۷٫ از هشتگ های مناسب استفاده کنید.
مانند بسیاری از رسانه های اجتماعی، هشتگ در پینترست نیز پشتیبانی می شود. هشتگ ها یکی از مولفه های اساسی در یافت شدن شما در نتایج جستجو می باشند. در مورد اینکه هشتگ ها باید چگونه باشند خوب فکر کنید و آنها را متناسب با موضوع تصویر انتخاب کنید. هشتگ یکی دیگر از تاثیرات پینترست در سئو می باشد.
۸٫ قیمت محصولاتتان را در پینترست بیان کنید.
پین هایی که دارای قیمت می باشند، بیشتر از پین های بدون قیمت لایک دریافت کرده و باعث توجه کاربر به آن محصول می شود. ازین ویژگی پینترست در سئو ی سایت استفاده بهینه کنید.