آموزش ایجاد لیست URL در وردپرس

آموزش ایجاد لیست URL در وردپرس

دوستان عزیز اگر شما تصمیم داشته باشید که از یک سایت وردپرس به وب سایت دیگر منتقل شوید و مهاجرت نمایید و یا این که بخواهید تمامی URL های وردپرس را تغییر مسیر بدهید ، به این کار نیاز دارید یعنی لازم است که در این مواقع شما یک خروجی از URL های وردپرس خودتهیه کنید و برای انجام این کار شما نیاز به لیست URL های سایت تون دارید ، حال با این آموزش وردپرس همراه باشید تا شما بتوانید به سادگی تمامی URL های موجود در سایت خود را خارج نمایید و در یک فایل متنی ساده و یا در یک فایل CSV ذخیره کنید .

و شاید شما در ابتدای همین آموزش سوال کنید که چرا لازمه این کار را انجام داد یعنی از تمامی URL های موجود در وردپرس یک لیست تهیه نمود ؟
همانطور که می دانید وردپرس دارای یک سیستم برون ریزی می باشد و می تواند تمامی نوشته و مطالب را استخراج نماید و در یک فایل XML ذخیره کند و پس از تهیه ی این فایل شما می توانید از این فایل جهت درون ریزی نوشته های سایت تون در یک سایت دیگر استفاده کنید ، خب با استفاده از این قابلیت شما توانستید که وردپرس تون رو به دامین دیگری منتقل نمایید و یا این که از لوکال هاست به هاست منتقل کنید ، حال ممکن است شما در این جابه جایی به لیستی از URL ها نیاز داشته باشید و بخواهید که تمامی URL های وردپرس تون رو به آدرس سایت جدید تغییر مسیر بدهید ، حال چه باید کرد ؟؟

اگر دقت کرده باشید هر صفحه ای از سایت وردپرس شما دارای یک آدرس مشخصی می باشد و به تمامی این آدرس هایی که شما می توانید در بخش آدرس مرورگر خود مشاهده کنید URL گفته می شود و ما در این آموزش تصمیم داریم که لیستی از تمامی این آدرس ها تهیه کنیم و در یک لیست مناسب در اختیار شما قرار بدهیم و وب سایت شما به هر تعداد که صفحه و ادرس داشته باشد شما هم به همان تعداد باید URL در لیست خودتهیه نمایید ، حال در ادامه به روش بدست آوردن این لیست می پردازم ، دقت نمایید

چگونگی تهیه ی لیستی از URL های وردپرس :

دوستان عزیز برای این که شما بتوانید یک لیست از URL ها به صورت فایل متنی و یا فایل CSV تهیه نمایید ، لازم می باشد که افزونه وردپرس برای انجام این کا را دانلود کنید ، تا بتوانید با استفاده از افزونه وردپرس این ادرس ها را به صورت فایل در یکجا ، شما در ابتدای این آموزش ، افزونه را از لینک زیر دریافت کنید :
دانلود افزونه Export All URLs

پس از این که شما این افزونه وردپرس را دانلود کردین باید در بخش افزونه های وب سایت نصب و فعال سازید تا به تنظیماتش دسترسی پیدا کنید ، پس از فعال سازی به تنظیمات پنل وردپرس خود بروید و زیر گزینه ی Export All URLs را که مربوط به تنظیمات افزونه می باشد را انتخاب نمایید و می توانید به راحتی با استفاده از این افزونه می توانید لیستی از URL ، نوشته ها ، برگه ها و همچنین مطالب سفارشی خود تهیه نمایید . شما می توانید مشخص کنید که چه اطلاعاتی رو استخراج کنید که در این جا گزینه های متعددی وجود دارد و می توانید URL ها, عنوان ها یا دسته ها را انتخاب نمایید و همچنین شما می توانید لیست URL های خود را در یک فایل CSV ذخیره نمایید و یا در صفحه تنظیمات صفحه افزونه مشاهده کنید و پس از انجام این تنظیمات بر روی گزینه Export کلیک نمایید و در نهایت شما با انجام این تنظیمات ذخیره سازی می توانید URL های خود را در فایلی که تعیین کرده اید نشان داده شود و یا در همان صفحه تنظیمات می توانید مشاهده کنید .

شما می توانید فایل های CSV فایل هایی متنی که مقادیر درون این فایل ها با کاما از هم جدا شده اند را با ویرایشگر متنی مثل نوت پد و یا نرم افزار های ساده دیگه باز کنید . حال دیگر شما دارای یک لیست از URL های وب سایت خود دارید . آموزش وردپرس امروز هم به پایان رسید . امیدوارم از این آموزش وردپرس استفاده نمایید و برای شما مفید واقع شود