wordpress-wallpapers

آموزش ایجاد لیست URL در وردپرس

آموزش ایجاد لیست URL در وردپرس

دوستان عزیز اگر شما تصمیم داشته باشید که از یک سایت وردپرس به وب سایت دیگر منتقل شوید و مهاجرت نمایید و یا این که بخواهید تمامی URL های وردپرس را تغییر مسیر بدهید ، به این کار نیاز دارید یعنی لازم است که در این مواقع شما یک خروجی از URL های وردپرس خودتهیه کنید و برای انجام این کار شما نیاز به لیست URL های سایت تون دارید ، حال با این آموزش وردپرس همراه باشید تا شما بتوانید به سادگی تمامی URL های موجود در سایت خود را خارج نمایید و در یک فایل متنی ساده و یا در یک فایل CSV ذخیره کنید .

و شاید شما در ابتدای همین آموزش سوال کنید که چرا لازمه این کار را انجام داد یعنی از تمامی URL های موجود در وردپرس یک لیست تهیه نمود ؟
همانطور که می دانید وردپرس دارای یک سیستم برون ریزی می باشد و می تواند تمامی نوشته و مطالب را استخراج نماید و در یک فایل XML ذخیره کند و پس از تهیه ی این فایل شما می توانید از این فایل جهت درون ریزی نوشته های سایت تون در یک سایت دیگر استفاده کنید ، خب با استفاده از این قابلیت شما توانستید که وردپرس تون رو به دامین دیگری منتقل نمایید و یا این که از لوکال هاست به هاست منتقل کنید ، حال ممکن است شما در این جابه جایی به لیستی از URL ها نیاز داشته باشید و بخواهید که تمامی URL های وردپرس تون رو به آدرس سایت جدید تغییر مسیر بدهید ، حال چه باید کرد ؟؟

اگر دقت کرده باشید هر صفحه ای از سایت وردپرس شما دارای یک آدرس مشخصی می باشد و به تمامی این آدرس هایی که شما می توانید در بخش آدرس مرورگر خود مشاهده کنید URL گفته می شود و ما در این آموزش تصمیم داریم که لیستی از تمامی این آدرس ها تهیه کنیم و در یک لیست مناسب در اختیار شما قرار بدهیم و وب سایت شما به هر تعداد که صفحه و ادرس داشته باشد شما هم به همان تعداد باید URL در لیست خودتهیه نمایید ، حال در ادامه به روش بدست آوردن این لیست می پردازم ، دقت نمایید

چگونگی تهیه ی لیستی از URL های وردپرس :

دوستان عزیز برای این که شما بتوانید یک لیست از URL ها به صورت فایل متنی و یا فایل CSV تهیه نمایید ، لازم می باشد که افزونه وردپرس برای انجام این کا را دانلود کنید ، تا بتوانید با استفاده از افزونه وردپرس این ادرس ها را به صورت فایل در یکجا ، شما در ابتدای این آموزش ، افزونه را از لینک زیر دریافت کنید :
دانلود افزونه Export All URLs

پس از این که شما این افزونه وردپرس را دانلود کردین باید در بخش افزونه های وب سایت نصب و فعال سازید تا به تنظیماتش دسترسی پیدا کنید ، پس از فعال سازی به تنظیمات پنل وردپرس خود بروید و زیر گزینه ی Export All URLs را که مربوط به تنظیمات افزونه می باشد را انتخاب نمایید و می توانید به راحتی با استفاده از این افزونه می توانید لیستی از URL ، نوشته ها ، برگه ها و همچنین مطالب سفارشی خود تهیه نمایید . شما می توانید مشخص کنید که چه اطلاعاتی رو استخراج کنید که در این جا گزینه های متعددی وجود دارد و می توانید URL ها, عنوان ها یا دسته ها را انتخاب نمایید و همچنین شما می توانید لیست URL های خود را در یک فایل CSV ذخیره نمایید و یا در صفحه تنظیمات صفحه افزونه مشاهده کنید و پس از انجام این تنظیمات بر روی گزینه Export کلیک نمایید و در نهایت شما با انجام این تنظیمات ذخیره سازی می توانید URL های خود را در فایلی که تعیین کرده اید نشان داده شود و یا در همان صفحه تنظیمات می توانید مشاهده کنید .

شما می توانید فایل های CSV فایل هایی متنی که مقادیر درون این فایل ها با کاما از هم جدا شده اند را با ویرایشگر متنی مثل نوت پد و یا نرم افزار های ساده دیگه باز کنید . حال دیگر شما دارای یک لیست از URL های وب سایت خود دارید . آموزش وردپرس امروز هم به پایان رسید . امیدوارم از این آموزش وردپرس استفاده نمایید و برای شما مفید واقع شود