آموزش سئو سایت برای جستجوی محلی

آموزش سئو سایت برای جستجوی محلی

 

برای دریافت رتبه ی بالا در موتورهای جستجو‬ تا اینجا میدانید که محتوای خوب‬ و مرتبطی ساخته اید و‬ آن را در فضای وب معرفی و تبلیغش نموده اید.‬ وقتی که به تحلیل صفحات سایت‬ میپردازید گوگل و موتورهای جستجوی دیگر‬ از علائم های مختلفی برای تصمیم گیری‬ در مورد صفحه مورد نمایش و چگونگی‬ تایپ آن در کوئری جستجو استفاده‬ میکنند و وقتی که ما برای جستجوی ‫محلی بهینه سازی میکنیم‬‬ باید به چند موضوع توجه داشته باشید.‬ اولی بهینه سازی محتوا و صفحه میباشد.‬ تمامی صفحات وب سایت شما باید‬ برای یک کلیدواژه ی به خوبی تحقیق شده‬ بهینه سازی شوند و شما باید المانهای مهمی‬ از نقطه نظر تخصصی را ارتقا بخشید.‬ برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد‬ سئو تخصصی به آموزش های قبلی مراجعه کنید ولی‬ در حداقل حالت باید حتما عنوان صفحه، توضیح‬ تگهای HEAD، متن بدنه،‬ و متن alt را بر‬ هر تصویر بهینه سازی نمایید.‬ تا اینجا را که احتمالا میدانستید ولی حالا میخواهیم‬ در مورد جستجوی محلی صحبت کنیم.

پیاده سازی جستجوی محلی

اول از همه اطلاعات تماس شما اهمیت بسیاری دارد و‬ چند مورد را باید در صفحه‬ تماس با ما به صورتی‬ مشخص قرار دهید.‬ به schema.org/LocalBusiness‬‬‬ ‫رفته و المانهای مدلی که‬ برای نوع کسب و کارتان مناسب‬ است را انتخاب کنید ولی‬ ما میخواهیم یک نمونه ابتدایی از‬ چگونگی عملکردش را نشانتان دهیم‬. فرض کنید که شما یک صفحه‬ تماس دارید که نام، توضیحی از کسب و کار‬ آدرس و شماره تلفنتان را نشان میدهد.‬ با اضافه کردن چند تگ و‬ تعریف این آیتمهای موجود در‬ schema.org به موتورهای‬ جستجو اطلاعاتی در مورد‬ هر متن نشان میدهد و به‬ یاد داشته باشید که این تنها بخش ابتدایی ماجرا است.‬ میکروفرمت هایی برای همه چیز وجود دارد، از ساعتهای اقدام شما‬ گرفته تا انواع روش خریدی که‬ قبول میکند تا آیتمهایی مختص کسب وکارتان همچون منوهای رستوران‬. در حداقل حالت باید حتما نام کسب و کار‬ آدرس و شماره تلفن را قرار دهید و همچنین‬ چیزهایی مثل ایمیل کاری، راهنمای‬ مسیر یا یک نقشه، و یک عکس‬ و چند متن alt‬ را اضافه کنید‬.

همچنین بازدیدکنندگان انسانی را فراموش نکنید. باید ارتباط داشتن‬ و متصل شدن با شما توسط‫ انجمنها و توابع رسانه‬‬ اجتماعی برایتان آسان باشد. یک نکته دیگر‬ در مورد اطلاعات کسب و کار شما این است که باید‬ همیشه در گوشه ی پایین سمت راست یا چپ‬ فوتر در تمامی صفحات وجود داشته باشد‬. این مکانی است که معمولا کاربران‬ برای دریافت اطلاعات تماس نگاه میکنند‬ و به این صورت آنها به راحتی میتوانند‬ از هر صفحه ای اطلاعات تماس شما را دریافت کنند‬. امروزه همچنین باید توجه داشته باشید که مردم‬ دیگر تنها در رایانه هایشان در‬ خانه شما را جستجو نمیکنند و شما همچنین بر‬ دستگاه های موبایل در بیرون یا‬ اداره شان نیز جستجو میشوید‬ و اکثر این جستجوها با اهداف‬ پیدا کردن نتیجه های محلی است.‬ داشتن سایتی که ظاهر خوبی دارد‬ و بر دستگاه های موبایل نیز عملکرد خوبی دارد‬ نه تنها در موتورهای جستجو در‬ دستگاه های موبایل بهتر نمایش می یابد‬ بلکه شما را مطمئن میسازد‬ که کاربران تجربه ی خوبی با‬ شما و سایتتان در دستگاه های مختلف دارند‬.

برنامه GoMo شما‬ را قادر میسازد که تا ظاهر وب سایت‬ بر دستگاه موبایل را ببینید و‬ میتواند سایت شما را اسکن کرده و توصیه هایی‬ از چگونه ارتقای عملکرد صفحه ی‬ موبایل در اختیارتان قرار دهد‬. اگر شما متخصص برنامه نویسی یا منبعی در اختیار دارید‬ میتوانید این مشکلات را با ساخت‬ سایت مجزایی منحصرا برای کاربران موبایل‬ در دامین یا زیردامین دیگری حل‬ کنید. یا حتی بهتر، شما میتوانید‬ از یک طراحی با پاسخدهی بالا‬ استفاده کنید تا با اندازه صفحه نمایش سازگاری داشته‬ و بر پایه کد تکی پردازش شود.‬ اگر به دنبال راه حلی سریع‬ هستید و یک وب سایت ایستایی در اختیار دارید‬ میتوانید از شراکت گوگل با‬ Duda Mobile بهره برده‬ و یک نسخه ی سریع موبایلی ‫از صفحتتان مستقیما از سایت‬‬ GoMo بسازید.‬

روی هم رفته اکثر مشتریهای بومی‬ از دستگاه های موبایل استفاده میکننند و اگر سایت شما اطلاعات مورد‬ نیاز برای بازدید کنندگان موبایل را مهیا نکند‬ یا اگر باعث بسته شدن مرورگرشان‬ شود ممکن است مشتریهای بالقوه خود را از دست دهید.‬ با تمرکز بر بهینه سازی صفحه‬، صفحه تماس، علامت گزاری با مدلها‬ و عملکرد موبایل گام درستی را به سمت‬ نمایش بیشتر در نتایج جستجوی محلی بر خواهید داشت‬ و اینها چیزهایی هستند که بر‬ صفحات سایت بر آن کنترل دارید‬‬‬‬. جالب است بدانید که استفاده از میکروفرمت ها در بین کارشناسان سئو و بهینه سازی سایت به عنوان اسکوپ بندی مطرح میشود.