آموزش غیرفعال کردن OEmbed در وردپرس

آموزش غیرفعال کردن OEmbed در وردپرس

یک آموزش دیگر از وردپرس من رو باز هم کنار شما اورد و این اتفاق باعث خوشحالی من هست.امیدوارم شما هم تا انتها همراه من باشید و برای شما این اموزش مفید واقع بشود.خب دوستان در این اموزش کمی در مورد Oembed در وردپرس صحبت میکنیم و روش غیرفعال کردن ان را در این سیستم مدیریت محتوای وردپرس بررسی میکنیم.اما در ابتدا باید بدانیم که اصلا oembed چیست؟

دوستان عزیز در صورتی که از کاربران قدیمی وردپرس باشید میدانید که از زمان نسخه ۲٫۹ WordPress توانایی لینک از سرویس های متعدد را به کاربران خود داده است برای مثال لینک از یوتیوب و وب سایت های دیگر از این دست و دارای محتوای تعبیه شده به صورت اتوماتیک می باشد که نیازی به نوشتن کدهای اضافی ندارد.خب دوستان توجه کنید که WordPress از پروتکل oEmbed برای انجام این کار استفاده می کند و این لینک ها را با استفاده از آن قرار میدهد. ممکن است خب دوستان مورد مهم این است که اصلا oembed چیست و چه روشی کاری دارد؟

oEmbed در سیستم مدیریت محتوای وردپرس چیست؟
oEmbed تعاریف بسیاری دارد که در ادامه به چند مورد از ان میپردازیم:

۱٫ oEmbed پروتکلی است برای سایت A برای مثال سایت شما باشد تا از سایت B بتوانید HTML های مورد نیاز برای تعبیه محتوا همانند ویدئو های مختلف را درخواست کند.خب دوستان عزیز این اولین تعریف بود

۲٫ مورد دوم برای این تعریف این است که oEmbed فرمتی برای امکان پذیرسازی نمایش تعبیه شده URL در وب سایت های شخص ثالث می باشد. API ساده به یک وب سایت این امکان را می دهد تا محتوای تعبیه شده برای مثال ویدئو ها و یا تصاویر را نمایش دهد، زمانیکه کاربر وب سایت مورد نظر لینکی را به آن منبع بدون نیاز به تجزیه مستقیم منبع وارد می کند.

خب دوستان عزیز دو تعریف جامع و کاربردی را در این باره دیدیم و بنابراین در اصل، oEmbed این امکان را به صفحه وب، سایت های وردپرسی می دهد تا لینک را به سادگی با ارسال درخواست به مولد محتوای مدیا مانند ان شبکه هایی که گفته شد همانند یوتیوب برای کد تعبیه شده به مدیای تعبیه شده تبدیل کند.

خب حالا که تعریف جامع و کامل آن را بررسی کردیم میرسیم به بحث روش کاری این مورد در وب سایت های وردپرسی.روش کار به این صورت است که با استفاده از این خاصیت در وب سایت های وردپرسی کاربران میتوانند با قرار دادن URL نوشته های شما و مطالب وب سایت شما در وب سایت خود آن ها را به وب سایت خود انتقال دهند که خاصیت بسیار کاربردی در وردپرس است

اما شما میتوانید این مورد را از وب سایت وردپرسی خود حذف نمائید چرا که برخی از کاربران نیازی به بودن آن در وب سایت خود ندارند و آن را حذف میکنند که برای این منظور میتوانید از روش زیر استفاده کنید

خب دوستان عزیز برای این منظور باید ابتدا افزونه وردپرس زیر را دریافت کرده و در وب سایت وردپرسی خود نصب نمائید:

دانلود افزونه وردپرس Disable Embeds

 

پس از دریافت و نصب و فعال سازی ان در وب سایت وردپرس خود این قابلیت در وب سایت شما غیرفعال میشود.به همین راحتی و زیبایی و طراوت.