آموزش قرار دادن ویدئوهای آپارت در سایت وردپرس

آموزش قرار دادن ویدئوهای آپارت در سایت وردپرس

 

آموزش افزونه قرار دادن ویدئوهای آپارت در سایت وردپرس

با توجه به این که آپارات یکی از سرویس های اشتراک گذاری ویدئو توسط کاربران می باشد ، شاید شما دوستان عزیز بخواهید از ویدیو های آن در وب سایت خود استفاده نمایید ، که برای انجام این کار برای شما دوستان عزیز دو روش معرفی می کنم . می توانید برای فراخوانی ویدئو های آپارات در سایت خود هم از افزونه وردپرس استفاده کنید و هم این که از قطعه کدهای وردپرس که در این زمینه وجود دارد بهره ببرید و این بستگی به شما دوستان عزیز داره که با کدام روش راحت تر هستید . با استفاده از این اموزش می توانید ، در زمان کمتری ویدئو های اپارت را در نوشته های خودتون بگذارید .

روش اول : با استفاده از افزونه وردپرس

دوستان عزیز با توجه به این که از ویدیو های اپارت در وب سایت های وردپرس بسیار استفاده می شود ، برای راحتی کار شما ، کدهای کوتاه مربوط به آپارات در قالب یک افزونه وردپرس درآمد که برای آن بروز رسانی هایی هم با توجه به نیاز کاربران وردپرس در نظر گرفته شد . این افزونه ویژگی های دیگری هم دارد که می توان به مهم ترین انها اشاره کرد :

  • قابلیت اضافه کردن گزینه ی ” افزودن ویدئو  آپارات ” به پنل وردپرسی برای دریافت شناسه ویدئوها
  • قابلیت پشتیبانی از حالت ریسپانسیو با امکان تمام صفحه کردن ویدئو به صورت پیش فرض

حال شما دوستان عزیز برای آشنایی با این افزونه وردپرس و کار کردن با ان می توانید به لینک زیر مراجعه کنید و افزونه مورد نظر را دانلود نمایید :
دانلود افزونه Aparat

 

می توانید افزونه را از لینک فوق دانلود کنید و در وب سایت خود نصب نمایید و با فعال سازی آن به تنظیمات افزونه بپردازید و شما می توانید راحت به بخش ویرایش نوشته های خود بروید و گزینه ی آپارات که به بخش ادیتور اضافه شده است را مشاهده کنید و با کلیک بر روی این گزینه و قرار دادن شناسه ویدئو و ذخیره ی تغییرات ، به راحتی می توانید ویدئوی مورد نظر خود را در وب سایت وردپرس تون قرار دهید .

روش دوم : فعال کردن کدهای کوتاه اپارات
برای استفاده از این روش باید شما به به فایل functions.php قالب وردپرس
خودتون بروید و قطعه کدی را که در زیر مشاهده می کنید در انتهای این فایل کپی نمایید :

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
function aparat($atts) {
        extract( shortcode_atts( array(
            'id' => '',
            'width' => 600,
            'height' => 450,
            'style' => 'margin: 10px;'
        ), $atts ) );
        return "<center style='{$style}'><iframe src='http://www.aparat.com/video/video/embed/videohash/{$id}/vt/frame' width='{$width}' height='{$height}' allowfullscreen='true'></iframe></center>";
    }
    add_shortcode( 'aparat', 'aparat' );

و پس از قرار دادن قطعه کد ، تغییرات انجام شده را ذخیره نمایید . حال شما برای فراخوانی ویدئو چه کار باید کنید ؟ لازمه که شما برای فراخوانی قطعه کد بالا باید کد زیر را بخش ویرایشگر پنل وردپرس تون و در محل مورد نظر قرار دهید :

[aparat id=”۱QRCm”]

در این روش هم باید شما ای دی و شناسه ویدئوی مورد نظرتون را در برابر id قرار دهید و سپس تغییرات را ذخیره و منتشر کنید . دوستان عزیز شما می توانید در کد بالا مقادیر دیگری را هم قرار دهید ، برای مثال به نمونه ی زیر دقت کنید که طول و عرض ویدئو هم مشخص شده است :

[aparat id=”۱QRCm” width=”۵۰۰″ height=”۵۰۰″ style=”margin: 15px; padding: 7px”]