بر اساس اطلاعات درز کرده از منابع رسمی، سونی دو گوشی هوشمند جدید را آماده معرفی دارد

سال ۲۰۱۵ کم کم رو به پایان است و با آغاز سال جدید میلادی، باید منتظر عملکرد سونی در بخش موبایل باشیم تا ببینیم این کمپانی ژاپنی چه محصولاتی را آماده معرفی خواهد کرد. در روزهای اخیر شایعات در خصوص معرفی گوشی های هوشمند جدید از سوی سونی در نمایشگاه CES 2016 کم و بیش شنیده میشود. هر چند که این احتمال به هیچ وجه رد نخواهد شد، اما شایعاتی که در خصوص معرفی گوشی های هوشمند از سری Z6 به گوش میرسد مورد تایید نیست.

در روزهای اخیر برخی رسانه ها از منابع نامعلوم، خبری مبنی بر معرفی ۵ محصول از سری Z6 را در اندازه های ۴ تا ۶٫۴ اینچی درج کردند. هر چند که بعید به نظر میرسد سونی دست به چنین اقدامی بزند اما باید تا نیمه های سال آینده منتظر باشیم تا خبرهای جدید و موثق تری از جانب سونی به دست ما برسد. به هر حال صحبت از گوشی های هوشمند سری Z6 در این مقطع کاملا خیال پردازانه است.

اما از تمامی این موارد اگر بگذریم، امروز خبری دیگر برای طرفداران سونی موبایل جالب توجه خواهد بود. از وبسایت T-mobile لهستان مدارکی افشا شده که در آن برنامه های این اپراتور برای همکاری با کمپانی های سازنده گوشی های هوشمند مشخص شده است. در این سند نام تمامی گوشی های هوشمندی که در سال ۲۰۱۵ با همکاری این اپراتور عرضه شدند آمده است که در بین آنها نام گوشی های خانواده Z5 نیز دیده میشود.

نکته حایز اهمیت برنامه ای است که این اپراتور برای سال آینده خود دارد. در این سند گفته شده است که T-mobile برای سال ۲۰۱۶ در هر مقطع زمانی چه گوشی هایی را به بازار عرضه خواهد کرد. از کمپانی هایی نظیر سامسونگ، مایکروسافت، الجی، HTC و در نهایت سونی گوشی هایی در لیست این اپراتور برای عرضه در سال آینده قرار گرفته است.

در این لیست نام دو گوشی هوشمند از سونی آمده است که برای اواخر سه ماهه دوم سال ۲۰۱۶ برنامه عرضه آنها پیش بینی شده است. در این تاریخ که حدودا اواخر بهار سال آینده خواهد بود، دو گوشی هوشمند از سونی که نام آنها نیز مشخص نیست در کشور لهستان و توسط اپراتور T-mobile عرضه خواهند شد. در صورت تایید این خبر بدیهی است که این دو گوشی هوشمند باید در تاریخی پیش از اواخر بهار، توسط سونی معرفی شوند تا این اپراتور دست به عرضه آنها بزند. شاید نمایشگاه MWC بارسلون مکانی باشد که سونی این دو گوشی هوشمند را معرفی خواهد کرد.

حال با اطلاعاتی که تا به امروز در اختیار داریم، صحبت در خصوص نام و کلاس این دو گوشی کار بسیار دشواری است. بعید است که این دو گوشی از سری Z6 سونی باشند و از طرف دیگر نیز نمیدانیم اصلا این دو در کلاس میان رده های بازار هستند یا از سری Z خواهند بود. به هر حال شاید نسخه پلاس پرچمدار فعلی سونی در مقطع زمانی مورد نظر نزدیکترین گزینه به واقعیت باشد.

منبع : سایت تخصصی اکسپریا سونی