تاثیر رتبه الکسا بر سئو

تاثیر رتبه الکسا بر سئو

 

سلام خدمت کاربران عزیز وب دنیا . در این سری از مقاله های آموزش سئو سایت که در خدمت شا هستیم میخواهیم در مورد رتبه الکسا و تاثیر الکسا در سئو سایت گفتگو کنیم. تا آخر بحث سئو و بهینه سازی سایت با ما همراه باشید.
همه شما وبمستر های عزیز میدانید که سایت الکسا سایتی مشهور برای رتبه بندی به سایت های مختلف است. و رتبه بندی سایت ها در الکسا بر اساس میزان بازدید کننده های آن سایت میباشد. داشتن رتبه پایین در الکسا به معنی پر بازدید بودن سایت هاست. اگر بخواهیم نمونه بارزی از سایت ها را براتون مثال بزنیم گوگل پپیشنهاد ماست که در جهان و ایران رتبه یک الکسا رو داراست.

تاثیر رتبه الکسا در سئو

خب حالا با هم کمی جلوتر میرویم تا ببینیم آیا رتبه الکسا که همه جا حرف از آن است تاثیری در سئو سایت حرفه ای دارد یا خیر! همونطور که خودتون هم حتما میدونین یک وبمستر به راحتی با خرید پاپ آپ میتونه بازدید کننده های بسیاری رو به سمت سایت خودش بکشونه و در واقع آی پی های ورود به سایت رو افزایش بده. یا استفاده از نرم افزار های مختلف برای افزایش آی پی های وروز به سایت و… با افزایش ورودی سایت ها خب طبیعیه که رتبه الکسا هم بهبود پیدا میکنه و پایین می آید.البته یک رتبه غیر واقعی!
خب به نظر شما گوگل عزیز که رتبه بندی بر اساس بک لینک های غیر واقعی و اسپم رو بی تاثیر و حتی خود سایت رو هم ممکنه اسپم کنه به رتبه سایت در الکسا اهمیتی میده ؟! بعضی ها فکر میکنند با داشتن رتبه الکسای خوب میتونن گوگل رو فریب بدهند ولی زهی خیال باطل!

تاثیر رتبه الکسا بر سئو

باید بدونید که رتبه الکسا هیچ ربطی به سئو سایت و بهینه سازی سایت شما نخواهد داشت ! و تنها تاثیری که این عدد برای سایت شما دارد میتوان به جذب مشتری برای تبلیغات در سایت تون اشاره کرد. که خب حتما میدونین هرچه تعداد بازدید کننده سایت تون افزایش پیدا کنه تبلیغات سایت تون بیشتر پاسخ گو خواهد بود.
پیشنهاد بنده به عنوان یک متخصص سئو این است که اگر میخواهید سایت تان به چشم بیاید و محصولات یا خدماتی برای ارائه دارید و میخواهید به همه معرفی کنید بیخیال رتبه الکسا شوید و در درجه اول روی سئو و بهینه سازی سایت تان تمرکز کنید با سئو سایت حرفه ای میتوانید بعد از اینکه نتایج مطلوب از دیدن شدن در صفحه اول گوگل تغییر رتبه الکسا سایت خود را میتوانید نیز مشاهده نمایید.و بعد از آن اگر تمایل به داشتن رتبه الکسای بهتر داشتید از روش های دیگر هم میتوانید کمک بگیرید.
امیدوارم که از این مقاله سئو نهایت استفاده را کرده باشید. چنانچه نظری داشتید میتوانید آن را درج نمایید و هم چنین اگر در زمینه سئو سوالی دارید میتوانید از طریق ارتباط با ما درج شده در وب دنیا با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.