ساخت ارزان ترین ویلچر برقی ایرانی

ساخت ارزان ترین ویلچر برقی ایرانی

اولین علتی که باعث می شود یک محصول مثل ویلچر برقی گران به نظر برسد وجود موتورهای الکتریکی، باطری و کنترل هوشمند یا جوی استیک در این ویلچرها می باشد. این موضوع باعث می شود ماهیت کلی ویلچرها از  نظر قیمتی بالا باشد. حال اگر این محصول وارداتی باشد هزینه های گمرکی و عوارضی بر موارد قید شده نیز به آن اضافه خواهد شد.

تجهیزات پزشکی به ویژه ویلچر در حالی مورد نیاز شدید معلولان قرار دارد که در بازار تهران این کالاها بدون نظارت و تعرفه خاصی چند برابر قیمت واقعی خود عرضه شوند.

ویلچرها با رنگ ها و طرح ها و مدل های مختلف در این بازار خودنمایی می کنند. اما وقتی از قیمت ها سئوال می کنید قیمت های ضد و نقیض مختلف در لیست خرید شما قرار می گیرد. البته فروشنده ها برای فرار از اینکه مبادا قیمت واقعی را پیدا کنید می گویند ویلچر  برقی آلمانی اصل است یا اینکه بار از خارج آمده و گارانتی هم دارد.

ویلچر برقی که بسیار مورد استقبال معلولین و جانبازان و سایر افراد است همانطور که گفته شد دارای یک موتور محرکه برقی و باتری قابل شارژ می باشد. ویلچر های برقی هم از قطعات استیل ساخته شده اند که در آب دچار زنگ زدگی نشوند. همچنین ویلچر برقی هم که از قدیم مورد استفاده قرار میگرفته هم توسط شخص دیگری قابل حرکت است یا شخص استفاده کننده باید با دست چرخ های آنرا به حرکت در آورد .

مقایسه انواع ویلچر برقی

در بازار برند های مختلفی برای ویلچر برقی موجود است که هر کدام قیمت، مشخصات فنی و کیفیتی متفاوت از همدیگر دارند و همین موضوع ممکن است که خریدار را دچار سر در گمی کند که کدام ویلچر مناسب تر از بقیه است. ما در ادامه مطلب به مقایسه چندی از ویلچرهای برقی موجود در بازار پرداخته ایم تا برای  انتخاب محصول مناسب تر کمی راهنمایی کنیم.

ویلچرهای  kiayang

 

ویلچرهای برقی کایانگ شامل مدلهای بسیار مختلفی در بازار ایران هستند. این ویلچرها ساخت کشور چین هستند. شرکت کایانگ دارای سابقه طولانی در تولید و صادرات ویلچرهای برقی است. کیفیت ساخت ویلچرهای برقی این شرکت کاملا متفاوت با آن چیزی است که افکار متداول در رابطه با کالاهای چینی است. بسیاری از محصولات این شرکت به کشورهای اروپایی و آمریکایی صادر می شوند. محصولات این شرکت به نسبت سایر محصولات موجود در بازار دارای قیمت مناسب تری هستند.

ویلچر های برقی  Comfort

این ویلچرهای برقی دارای کیفیت بسیار بالایی هستند. این ویلچرها ساخت کشور تایوان است. خرید ویلچر برقی کامفورت که دارای کیفیت بسیار بالایی نسبت به برخی از تولیدات چینی هستند و به همین دلیل قیمت نسبتا بالاتری هم دارند موجب محبوبیت این نوع ویلچربرقی شده است.

ویلچرهای برقی ایرانی Star120  و ویلچر های ساخت شرکت مهندسی فراتک

در حال حاضر شرکتهای مختلفی در داخل ایران نیز اقدام به مونتاژ ویلچرهای برقی می کنند. در این میان ویلچرهای Star120 (استار ۱۲۰) و ویلچرهای ساخت شرکت فراتک را می توان نام برد. هر دوی این گروه از ویلچرها دارای کیفیت مناسبی هستند اما استار ۱۲۰ کیفیت نازل تری دارد. از سوی دیگر دارای قیمت به نسبت مناسب تری نسبت به برخی از مدلهای وارداتی هستند. آنچه که لازم است در رابطه با ویلچر برقی تاشو ایرانی بدانید این است که این شرکتهای مونتاژ کننده خود اقدام به تولید تمامی قطعات این ویلچرها نمی کنند بلکه قطعات اصلی آنها مانند موتور، کنترلر (جوی استیک) و باتری ها عمدتا وارداتی هستند. از این رو شاید نتوان آنگونه که از اسم آنها به ذهن خطور می کند آنها را ویلچر ایرانی دانست. اما در هر صورت تولیدات ایرانی دارای کیفیت مناسبی هستند و می توان در این موارد امیدوار بود که خدمات مناسبی را در این حوزه نیز فراهم آورند. وقتی از استفاده کنندگان ویلچرهای ایرانی جویا شدیم از محصولات فراتک راضی بودند اما قیمت آن برابر با کیفیت آن نیست و گران و هزینه گزاف دارند.

به لحاظ کیفیتی برخی از انواع ویلچر برقی ایرانی نظیر ویلچر برقی بتا ۲۵ و ویلچر برقی کارا ۱۰۳ و کارا ۱۰۴ هم هستند اما در مقایسه با مدل های اروپایی قضیه کمی فرق می کند و در برخی موارد به لحاظ کیفیت و قابلیت کمی از آن ها عقب تر  هستند. البته این موضوع نشانگر  بی کیفیت بودن آنها نیست در حقیقت آپشن ها یا مشخصات فنی و قابلیت های بیشتر در مدل های وارداتی خاص هستند که باعث شده قیمت و کیفیت در حد چشمگیری افزایش یابد اگر بخواهیم قیمت ویلچر برقی ارزان ساخت ایران را معرفی کنیم در پاییز سال ۹۸ قیمت آن حدود ۱۰ میلیون و ۵۰۰ هزار تومان است که در آن از موتورهای ۳۵۰ وات استفاده شده و به عنوان یک ویلچر کاملا اقتصادی و مقرون به صرفه به شمار می رود البته ناگفته نماند که باز هم گران است.

ویلچر ۲۵۰ هزار تومانی را ۷ میلیون می فروشند
یکی از فروشندهای عمده ویلچر برقی می گفت: آنقدر بازار بدی داریم که ویلچر ۲۵۰ هزار تومانی ۵ میلیون تومان فروش می رود. حتی ۷ میلیون تومان هم داریم. یکی از همکاران یک محصول را که قیمتش ۶ میلیون تومان است ۱۳ میلیون فروخته است. اگر خبرنگار هستید بروید درب خانه خریدار بگویید چند خریداری کرده اید؟

نتیجه بررسی این مطلب برای شناخت ارزانترین ویلچر برقی ایران ما را به محصولات شرکت مهندسی فراتک می رساند. رضایت مصرف کنندگان از کیفیت ساخت این ویلچر مونتاژ ایران علی رغم قیمت نامعقول آن دلیل این انتخاب است.