مهر ۳, ۱۴۰۱

وب دنیا

مجله تکنولوژی و فناوری ,دانلود و آموزش رایگان وردپرس و دنیای وب

ساخت فرم های متنوع در وردپرس با Ninja Forms

ساخت فرم های متنوع در وردپرس با Ninja Forms

همانطور که میدانید در هر سایتی فرم های مختلفی وجود دارد مثل فرم تماس و فرم عضویت و فرم ورود و… . به بیان دیگر در شغل خود هر فعالیتی که انجام می دهید و در هر بخشی که مشغول هستید به ساختن فرم هایی نیاز دارید. مثلا میخواهید کاری کنید که کاربران در سایت شما ثبت نام کنند پس لازم است فرمی داشته باشید که کاربران بتوانند در آن عضو شوند. هم چنین لازم است فرمی وجود داشته باشد که کاربرانی که عضو شدند بتوانند وارد سایت شوند یا مثلا میخواهید کاربرانتان عضو یک خبر نامه شوند باید یک فرم باشد که بتوانند از طریق آن به راحتی عضویت در خبرنامه را ثبت کنند. اما مهم تر از همه فرمی است که کاربران بتوانند با شما ارتباط داشته و تماس بگیرند. اگر میخواهید که کاربران سایتتان از شما راضی باشند لازم است که حتما بتوانند با شما ارتباط داشته باشند و برای این کار هم لازم است که فرمی را برای برقراری ارتباط بسازید.

فرم ساز های زیادی در وردپرس وجود دارند که یکی از مهم ترین این ها فرم تماس ۷ است. تقریبا از ابتدای به وجود آمدن سایت این فرم وجود داشته. همینطور فرم ساز های پرمیوم مانند q Form یکی از بهترین ها در قسمت ساخت فرم است. امروز فرم سازی را به شما معرفی می کنیم که کاربرد های زیادی دارد. شما عزیزان می توانید با کمک فرم ساز Ninja Forms فرم های مختلفی را با کمک خاصیت درگ و دراپ مثل فرم تماس و فرم عضویت و فرم استخدام و … را بسازید. برای نصب این افزونه به پیشخوان وردپرس بروید و آن را نصب و فعال  کنید. بعد از اینکه افزونه وردپرس را فعال کردید متوجه می شوید که یک گزینه با عنوان “Forms” در پیشخوان وردپرس شما ظاهر می شود که می توانید روی آن کلیک کنید و به تنظیمات افزونه بروید.

باهم به سراغ تنظیمات افزونه وردپرس Ninja Forms می رویم :

شما عزیزان می توانید در این قسمت تنظیمات اصلی افزونه را بررسی کنید و آن را تغییر دهید. پس بر روی گزینه ی Settings کلیک کنید و در آن صورت با دو تب رو به رو میشوید.

General

  • Date Format: شما عزیزان با کمک این قسمت می توانید فرمت تاریخ را وارد کنید. می توانید این فرمت را از قسمت تنظیمات همگانی خودتان بردارید و در این گزینه وارد کنید.
  • Currency Symbol: شما می توانید با کمک این قسمت نماد و واحد پولی خودتان را مشخص کنید و در این بخش وارد کنید. برای مثال در این بخش واحد دلار در نظر گرفته شده است.

با کمک این بخش می توانید تنظیمات دریافت کد امنیتی کپچا را برای فرم های خود را دریافت کنید :

  • Remove ALL Ninja Forms data upon uninstall : با کمک این بخش می توانید همه ی اطلاعات فرم ها از پایگاه داده ی وردپرس را حذف کنید.
  • Disable Admin Notices: با کمک این قسمت می توانید حالت نمایش فرم ها در پیشخوان وردپرس را به ادمین سایت غیر فعال کنید.

Labels

در این قسمت اطلاعاتی را می بینید که برچسب های مهم در فرم ها هستند که به شکل انگلیسی هستند و اگر بخواهید می توانید آن ها را به فارسی برگردانید.

Import/Export

یکی از قابلیت های این افزونه وردپرس قابلیت درون ریزی و برون ریزی فرم ها و فیلد ها است که با کمک این قسمت می توانید به راحتی آن را انجام دهید.

Submissions

با کمک این بخش شما می توانید همه ی ارسال هایی که به فرم های موجود در سایت شما فرستاده شده است را ببینید و به آن ها پاسخ دهید یا آن ها را حذف کنید.

Add new

در این قسمت شما می توانید با کمک ابزار هایی که در سمت راست می بینید فرم هایی را که دوست دارید را بسازید. همانطور که می بینید برای هر قسمت هم فیلد های مخصوصی وجود دارد و در اصل فرم ساز کاملی است .

Bulid your form

در این قسمت شما می توانید فرم دلخواه خود را با کمک ابزارهای موجود در سمت راست صفحه بسازید.

Email and actions

برای تنظیم کردن ایمیل ها می توانید از این بخش عمل نمایید .

Settings

در این قسمت تنظیماتی مشاهده می شود که این تنظیمات برای نمایش فرم و عنوان آن و پیامی است که بعد از ارسال توسط یک کاربر برای آن فرستاده خواهد شد.

دانلود افزونه Ninja Forms