شارژر اورجینال هواوی

شارژر هواوی

قابلیت های شارژر اورجینال هواوی

شارژر موبایل هواوی یکی از پرفروش ترین لوازم جانبی موبایل است. استهلاک بالا به دلیل استفاده زیاد یکی از دلایل این فروش بالا است. اما عده ای گمان می کنند می توانند گوشی تلفن همراه خود را با هر آداپتوری شارژ نمایند که سعی داریم به دلایل استفاده از شارژر اورجینال هواوی بپردازیم.

بهینه سازی

شارژرهای هواوی برای تلفن های همراه بهینه سازی شده اند به طوری که قادرند بر اساس ظرفیت باتری به اندازه لازم انرژی را وارد دستگاه نمایند. اخیرا تب دستگاه های Fast charge بالا رفته است به طوری که اکثر گوشی های تلفن همراه این قابلیت را به همراه دارند. یکی از مهمترین مزیت های استفاده از شارژر اصلی بهره مندی از قابلیت شارژر سریع است به طوری که دستگاه به شکل محسوسی سریعتر شارژ شده و به دلیل استاندارد بودن کلیه پارامترها کوچکترین آسیبی به هیچکدام از اجزا وارد نمی شود. از نشانه های کاکرد صحیح قابلیت Fast charge با شارژر اورجینال نمایش پیغام بر روی صفحه گوشی است که به محض اتصال آغاز فرایند را اعلام می کند.

روز به روز بزرگتر

برخی افراد از ابعاد بزرگ شارژهای جدید تلفن های همراه ابراز نارضایتی می کنند بدون آنکه دلیل این موضوع را جویا شوند. امروزه اکثر گوشی ها باتری های حجیم بیشتر از ۴۰۰۰ میلی آمپر دارند بالطبع شارژ این باتری ها انرژی زیادی را می طلبد و اگر پای شارژ سریع وسط باشد این انرژی باید بازهم بیشتر شود. دلیل ابعاد بزرگتر شارژهای اصلی وجود مقاومت و خازن های بیشتر و بزرگتر است که وظایف مختلفی دارند. بنابراین اگر به بهانه ابعاد کوچکتر یک شارژر غیر اصل را خریداری نمایید علاوه بر به جان خریدن خطرات احتمالی سرعت شارژ پایین تری در انتظار شما است.

هوشمندتر از دیروز

شارژرها تنها وظیفه تامین انرژی تلفن همراه شما را بر عهده ندارند. بلکه آنها موظف به رساندن ولتاژ و جریان برق شهری به حد مجاز برای دستگاه شما هستند. به همین دلیل واژه آداپتور مناسب تر به نظر می رسد. اما امروزه این آداپتورها هوشمندتر شده اند. به عنوان مثال شما تلفن همراه هواوی خود را به شارژر متصل کرده اید. یک شارژر اورجینال هواوی به هنگام کامل شدن ظرفیت باتری انتقال جریان را متوقف کرده و بدین صورت از آسیب به تلفن همراه شما جلوگیری می کند. اما در آداپتورهای تقلبی به دلیل عدم همگام سازی با تلفن همراه این اتفاق صورت نمی پذیرد.

مزایای شارژر اورجینال هواوی

اما یک شارژر اصلی مزایای دیگری نیز به همراه دارد. همان طور که عنوان شد به دلیل استاندارد بودن جریان و ولتاژ استاندارد به گوشی وارد می شود اما در مدل های تقلبی این کنترل وجود نداشته و گاهی اوقات حتی کابل رابط هم دچار آسیب می شود. ضمن اینکه در صورت بالاتر رفتن ناگهانی ولتاژ امکان سوختن تلفن همراه و سیم وجود داشته که آتش سوزی را به دنبال دارد. بنابراین در یک شارژر اصلی هیچ آسیبی به سایر اجزا نیز وارد نمی شود.

قیمت

شارژر اصلی به دلیل ساخت با تکنولوژی و کیفیت بالا قیمت به مراتب بالاتری نسبت به مدل های غیر اصلی دارد. اما باید توجه داشت شما با خرید یک شارژر اصلی تا مدت ها از صرف هزینه های اضافی معاف خواهید بود در صورتی که با خرید شارژر غیر اصل در بهترین حالت طی مدت کوتاهی می بایست مجددا برای خرید آن هزینه نمایید با این شرط که در مدت استفاده تلفن همراه شما نابود نشده باشد!

از کجا؟

خرید شارژر از یک مرکز معتبر شرط مهمی است. بالطبع فروشندگان کنار خیابان و یا فروشگاه های متفرقه به دنبال کسب سود کوتاه مدت بوده و شارژر اصلی کالای مناسبی برای آنها قلمداد نمی شود و چه بسا با جایگزین کردن شارژر تقلبی به جای شارژر اصلی به دنبال کسب سود چند برابر باشند. بنابراین می بایست برای تهیه شارژر اصلی از سایت ها و فروشگاه های معتبر اقدام نمود. بهتر است اگر در خارج از کشور زندگی می‌کنید شارژر هواوی را از amazon.com یا emdadmbile.net تهیه نمایید.

امتیاز شما به مطلب

دوست داشتم: 0
دوست نداشتم: 0
میانگین امتیازات: 0

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *