مراسم سال نو در کشورهای مختلف

مراسم سال نو در کشورهای مختلف

مردم هر کشور در جهان برای جشن گرفتن آغاز سال جدید، رسم و رسوم خاصی دارند. سال نو در کشورهای مختلف برای همه زمان مهمی است. همه از مدت ها قبل انتظار این شب را می کشند و برای آن برنامه ریزی می کنند تا سال قدیم تمام شود و سال جدید را اتفاقات شاد شروع کنیم. شب سال نوی میلادی هم استثنا نیست.

·         اتریش:

شکوفه‌های گیلاس در روز ۴ دسامبر، روز سنت باربارا، شاخه‌ کوچکی از درخت گیلاس را درون لیوان آب می‌گذارند. اگر پیش از شب کریسمس جوانه زد آن‌وقت احتمالاً خوش‌شانسی و یک ازدواج در راه است. برای اتریشی ها جشن سال نو، روز اول ژانویه است. در اتریش گاهی این روز را با نام “سیلوسترابند (Silvesterabend)” هم می شناسند که اشاره ای است به قدیس معروفی به نام “سنت سیلوستر”. مراسم سال نو در اتریش با استایل خاص و متفاوتی انجام می شود، به طوری که به ندرت در نقاط دیگر، مشابه آن را می توان پیدا کرد. سنت های مراسم سال نو اتریشی ها شامل آماده کردن تنگی از نوشیدنی قرمز است که با شکر و دارچین مخلوط می کنند و به “سنت سیلوستر ” تقدیم می کنند. از دیگر آیین ها می توان به مراسم آتش بازی اشاره کرد که آن را نشانه ای از دور شدن نیرو های بد و انرژی های منفی گذشته می دانند. با این کار آن ها می خواهند در سال جدید همه چیز مثبت و خوشایند باشد. برای تعیین وقت سفارت اتریش می توانید از خدمات پارت ویزا استفاده نمایید.

·         فنلاند:

روز کریسمس، مردم دورهم جمع می‌شوند و قلع مذاب درون آب سرد می‌ریزند و از روی ظاهر فلزهای شکل‌گرفته آینده را پیش‌بینی می‌کنند. آن‌هایی هم که خواهان عشق‌اند بین اشکال به دنبال قلب و حلقه‌ی ازدواج می‌گردند. برای تعیین وقت سفارت فنلاند می توانید از خدمات پارت ویزا استفاده نمایید.

·         استونی:

مردم این کشور شب سال نو هفت، نه یا دوازده نوع غذا تهیه می کنند تا سالی با قدرت و برکت و فراوانی داشته باشند. البته مقداری از هر غذا را دست نخورده باقی می گذارند و برای ارواح پیشینیان که برای سال نو به خانه بر می گردند، نگه می دارند. اعتقاد بر این است که با خوردن هر کدام از آن‌ها فرد انرژی لازم را برای کل سال به دست می‌آورد. اعتقاد دارند که با خوردن این تعداد غذا، قدرت و توانمندی آن ها در سال جدید به همان میزان افزایش پیدا خواهد کرد. مردمان استونی اعتقاد دارند که روح درگذشتگان در سال نو در کنار آن ها حضور دارد. خوش خوراک ها و کسانی که زیاد به فکر غذا هستند، شب سال نو میلادی را باید به شهر بی نهایت زیبای تالین، پایتخت کشور استونی سفر کنند. برای تعیین وقت سفارت استونی می توانید از خدمات پارت ویزا استفاده نمایید.

·         فرانسه:

فرانسوی ها که خواهان سادگی و خوشمزگی هستند، در شب سال نو چندین لایه پنکیک با عسل میل می کنند. معمولاً در شب کریسمس صحنه هایی را با حضور حضرت مریم و حضرت عیسی درست می کنند. این رسم از انقلاب فرانسه به این ور مرسوم شد. در طول انقلاب، شب های سال نو، در کلیساها بسته می شد و مردم مجبور بودند مراسمات مذهبی را در خانه هایشان انجام دهند.

·         سوئد:

سال نو را با خوردن پودینگ برنج جشن می گیرند. هرکس بتواند یک بادام داخل پودینگ برنج (Ris a la Malta) پیدا کند سال بعد ازدواج خواهد کرد. برای تعیین وقت سفارت سوئد می توانید از خدمات پارت ویزا استفاده نمایید.

·         آلمان:

آلمان ها هم به مانند ایرانیان در شب سال نو مقید به خوردن ماهی هستند و معتقد هستند که با این کار بد شانسی را از خود دور می کنند. امروزه در آلمان نه فقط در خانه ها و حتی در رستوران ها نیز در شب سال نو ماهی سال نو سرو می شود. از دیگر سنت های سال نو در آلمان آواز خوانی است. مردم شیرینی‌هایی به شکل خوک می‌خورند و تلویزیون می‌بینند. در سنت های قدیم آلمانی آمده است که برای دور کردن شیاطین و بدها از خود در سال جدید باید در شب سال نو در کوچه ها بگردند و آواز بخوانند. برای تعیین وقت سفارت آلمان می توانید از خدمات پارت ویزا استفاده نمایید.