مشکلات استفاده زیاد از افزونه ها در طراحی وب سایت وردپرس

مشکلات استفاده زیاد از افزونه ها در طراحی وب سایت وردپرس

امروز با شما دوستان با یکی دیگر از اموزش های وردپرس همراه هستم.دوستان عزیز اگر شما هم در طراحی وب سایت وردپرسی خود از افزونه ها و پلاگین های رایگان وردپرس بسیار استفاده می کنید ،پس تا انتهای این آموزش وردپرس همراه من باشید.

استفاده از پلاگین و یا افزونه ها برای طراحی وب سایت های وردپرسی بسیار گسترش پیدا کرده و در واقع به یکی از بخش های جدایی ناپذیر در طراحی وب سایت وردپرسی تبدیل شده است . این افزونه ها و پلاگین در طراحی وب سایت نقش مهمی دارند و می توان گفت که به کمک انها می توان سرنوشت سایت و همچنین قابلیت های سایت وردپردسی خود را تعیین کنید . امروزه تعدا پلاگین و افزونه های رایگان موجود در حال افزایش می باشد و می توان گفت که به بیش از ۲۱ هزار رسیده است و استفاده بیش از حد از این افزونه ها می تواند ضررهایی را داشته باشد و مشکلاتی را در این زمینه برای شما پیش آورد. در این مطلب من به بررسی مشکلات استفاده زیاد از پلاگین وو افزونه ها می پردازم،اگر شما دوستان عزیز هم از افزونه ها بسیار در طراحی وب سایت استفاده می کنید پس تا انتهای این مطلب همراه من نباشید. این موارد عبارتند از :

کاهش سرعت سایت
یکی از معیارهای مهمی است که کاربران را در یک سایت نگه می دارد و یا از آن سایت دور می کند و کاربران دیگر به ان سایت سر نمی زنند . سرعت لود شدن و بارگذاری سایت تاثیر بسیاری بر روی سئو وب سایت دارد و در رتبه بندی های سایت این یکی از موارد مهم اساسی می باشد. پس دوستان عزیز باید توجه داشته باشید که در طراحی وب سایت وردپرسی از پلاگین ها زیاد استفاده نکنید که باعث افزایش حجم کدهای سایت می شود و در این صورت لود شدن سایت زمان بر می شود .

امکان تداخل افزونه ها
یکی دیگر از مشکلاتی که در استفاده زیاد از افزونه ها رایگان وردپرس پیش می اید ،تداخل افزونه است، این مشکل به این دلیل است که ممکن می باشد این افزونه ها و پلاگین ها برای اجرا شدن به منابع مشترکی از دیتابیس نیاز داشته باشند و هر کدام از این افزاونه ها بخواهند تغییرات خاصی را بر روی داده مشترک ایجاد کنند که این باعث می شود ،سایت وردپرسی شما به درستی کار نکند و دردسرهایی را مانند خراب شدن جدول ها و از بین رفتن اطلاعات را به وجود اورد.

پایین امدن امنیت سایت
مشکل بسیار مهم دیگری که امکان دارد ما مدیران یک وب سایت با ان روبرو شوید ،پایین آمدن امنیت وب سایت وردپرسی شما می باشد. امکان دارد که شما از پلاگین و افزونه ای که در طراحی وب سایت استفاده می کنید،دارای باگ های امنیتی باشد و باعث شود که امنیت وب سایت شما را کاهش دهد. ما دوستان عزیز که مدیر یک فروشگاه هستید حتما باید به این مورد توجه داشته باشید که می تواند برای شما خطر آفرین باشد.پس در انتخاب افرونه برای فروشگاه خود دقت نمایید و عجله نکنید!!

دسترس پذیری
اخرین مشکلی که ممکن است برای وب سایت شما ایجاد شود،دسترس پذیری است.افزونه های رایگان ممکن است بعد از مدتی دیگر پشتیبانی نشده و کار نکنند و این باعث می شود که کارکرد سایت شما پایین بیاید و یک ضربه ای را به سایت وردپرسی وارد کند.دوستان عزیز هرچه استفاده از این گونه افزونه ها بیشتر باشد ،چنین خطاهایی را افزایش داده و باعث ریسک در سایت می شود.