معرفی افزونه های وردپرس برای نمایش مطالب مرتبط

معرفی افزونه های وردپرس برای نمایش مطالب مرتبط

دوستان شما باید تلاش نمایید که وقتی کاربری به وب سایت شما مراجعه می کند ، مطالب بیشتری از سایت رو مطالعه نماید و از این طریق بازدید مطالب شما بالا می رود و شما برای انجام این کار می توانید از نمایش مطالب مرتبط در وب سایت خود استفاده نمایید که این راه تنها یک راه حل برای افزایش بازدید مطالب سایت شما می باشد ، و برای این منظور افزونه های وردپرس بسیاری وجود دارد که در این آموزش تصمیم گرفتیم که به معرفی تعدادی از این افزونه ها بپردازیم ، پس به توضیحاتی که درباره هر یک از افزونه ها داده می شود دقت نمایید تا بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید و در زیر به معرفی این افزونه ها می پردازم :

  • افزونه وردپرس Yet Another Related Posts Plugin (YARPP)

همانطور که مشاهده می کنید مخفف افزونه Yet Another Related Posts Plugin به صورتYARPP می باشد و از بهترین افزونه های وردپرس برای نمایش دادن مطالب مرتبط می باشد و کاربران بسیاری از این افزونه وردپرس استفاده می کنند .این افزونه برای نمایش مطالب مرتبط به دو صورت عمل می کند ، یا این که به صورت متنی مطالب مرتبط رو نشون می دهد و یا این که به صورت نمایش تصویر بند انگشتی این کار رو انجام می دهد . که در اینجا تصمیم می گیریم برای شما مزایا و معایب این افزونه رو هم بیان کنیم :

مزایای افزونه :
این افزونه وردپرس برای پیدا کردن مطالب مرتبط از یک الگوریتم داخلی استفاده می کند و یکی از مهم ترین ویژگی های ان امکان نمایش مطالب به صورت متنی و با تصویری ، پشتیبانی از مطالب سفارشی و همچنین نمایش مطالب مرتبط در فید RSS اشاره کرد .

معایب افزونه :
دوستان عزیز این افزونه وردپرس برای وب سایت های بزرگ مناسب نمی باشد ، یعنی وب سایت هایی که دارای مطالب بسیاری می باشند زیرا با استفاده از نسخه ی رایگان این افزونه به سرور شما فشار بسیاری آورده می شود و اینکه این افزونه با سایت هایی چندزبانه که از افزونه WPML استفاده می کنند ، هماهنگ نیست

 

دانلود افزونه وردپرسYet Another Related Posts Plugin (YARPP)

 

  • افزونه وردپرس Contextual Related Posts

از این افزونه هم برای نمایش مطالب مرتبط هم می توانید استفاده نمایید و شما می توانید از این افزونه برای افزایش دقت در یافتن مطالب مرتبط از محتوای از مطالب استفاده می کند و شما می توانید با استفاده از این افزونه مطالب مرتبط رو به صورت فایل متنی و تصویری نمایش دهید .

مزایا :
از این افزونه برای نمایش مطالب مرتبط متنی می توانید استفاده نمایید که گزینه مناسبی می باشد که به راحتی و بدون انجام تنظیمات خاصی استفاده نمایید . در حالت تصویری اگر مطلب مرتبط با مطلب شما دارای تصویر شاخص نباشد به صورت اتوماتیک از تصاویری که درون مطلب باشد استفاده می کند .

معایب :
دوستان عزیز این افزونه از قالبی برای نمایش مطالب مرتبط به صورت تصویری استفاده نمی کند و در هنگام نمایش تصویر بند انگشتی ، تصاویر رو به شکل لیست نشانه دار نمایش می دهد ولی شما دوستان عزیز می توانید با استفاده از CSS ، استایل مورد نظرتون رو به تصاویر بدهید و ویرایش نمایید و انجام این کار شاید برای وب مستران تازه کار مشکل می باشد . این افزونه وردپرس هم در سایت های بزرگ همانند افزونه قبلی به مشکل برمیخوره و فشار بسیاری رو بر روی سرور می آورد و به این نکته هم توجه داشته باشید که بعضی از سرورهای هاستینگ این افزونه رو در لیست سیاه خودشون قرار می دهند .

دانلود افزونه وردپرس Contextual Related Posts

  • افزونه وردپرس Related Posts for WordPress

دوستان عزیز افزونه Related Posts for WordrPress یک افزونه سبک و مناسب برای نمایش مطالب مرتبط بهم استفاده می شود و می تواند یک گزینه ی مناسب برای شما باشد و این افزونه به این صورت عمل می کند که تمامی کارهای سنگین را در بخش ادمین انجام می دهد و با استفاد از کش مطالب مرتبط را نشان می دهد .

مزایا :
دوستان افزونه Related Posts for WordrPress دارای بیشترین کارایی و سرعت می باشد و شما می توانید پس از نصب این افزونه وردپرس خیالتون راحت باشد چون که این افزونه در سرعت سایت شما تاثیری ندارد و اونو کاهش نمی دهد . این افزونه از دو حالت تصویر و متنی براری نمایش مطالب مرتبط پشتیباتی می کند و شما می توانید مطالب مرتبط خود رو در هرجایی از سایت قرار بدهید به دلیل این که این افزونه هم دارای ابزارک و هم کد کوتاه می باشد و شما می توانید در هر بخش از تنظیمات قالب وردپرس خود بگذارید .

معایب :
شما امکان دارد در هنگام استفاده از این افزونه کمی کاستی نسبت به سایر افزونه ها مشاهده نمایید !!!!

دانلود افزونه وردپرس Related Posts for WordrPress

  • افزونه وردپرس Yuzo – Related Posts

افزونه ی بعدی یعنی Yuzo Related Posts با توجه به این که قابلیت ها و تنظیمات بسیاری دارد ، می تواند نیاز شما در نمایش مطالب مرتبط را تا حدی رفع نماید . که برای امکان نمایش مطالب مرتب به صورت تصویر شاخص ، تصویر شاخص عمودی و یا نمایش به صورت لیستی و …… رو به شما می دهد و این هم از قابلیت های این افزونه می باشد .

مزایا :
این افزونه تنظیمات خاصی ندارد و شما دوستان می توانید به راحتی با چند کلیک استایل مطالب مرتبط را تغییر بدهید و می توان گفت که سیستم داخلی کش این افزونه نسبت به افزونه های YARPP و Contextual Related Posts عملکرد بهتری دارد . این افزونه با داشتن ابزارک به شما امکان سفارشی سازی می دهد .

معایب :

با توجه به این که گفتیم این افزونه قابلیت های بسیاری دارد و سرعت خوبی دارد ولی سبک نمی باشد !!!

دانلود افزونه وردپرس Yuzo – Related Posts

  • افزونه وردپرس Inline Related Posts

دوستان عزیز  شما با استفاده از این افزونه وردپرس می توانید مطالب مرتبط رو به صورت خطی در بین محتوای مطلب مورد نظر خود نشان بدهید و از این افزونه برای نمایش مطالب مرتبط در سایت های خبری و وبلاگ ها طرفدارانی دارد .

مزایا :

شما می توانید با استفاده از این افزونه زمانی که کاربران تعامل بیشتری با متن مطالب دارند ، احتمال دیده شدن مطالب مرتبط رو بالا ببرید و تنظیمات این افزونه بسیار راحت می باشد و شما می توانید تعیین نمایید که در کجا متن نشان داده شود .

معایب :

دوستان اگر شما بخواهید مطالب مرتبط خود را در جای دیگری نمایش دهید و از افزونه وردپرس دیگری تصمیم داشته باشید استفاده کنید ، بهتره که این افزونه رو حذف نمایید چون استفاده از دو افزونه برای نمایش مطالب مرتبط حتما بر روی سرور شما فشار وارد می کند .

دوستان در آموزش های گذشته وردپرس هم به معرفی این افزونه پرداخته بودیم .

دانلود افزونه وردپرس Inline Related Posts

دوستان عزیز اگر به توضیحات بالا دقت کرده باشید ، دریافته اید که بعضی از افزونه های وردپرس ممکنه که بر روی سرورهای اشتراکی به خوبی کار نکنند ، پس چه باید کرد ؟ شما در این زمان بهتره که از افزونه ی دیگری که مناسب می باشد استفاده نمایید و با استفاده از افزونه Manual Related Posts می توانید به صورت دستی مطالب مرتبط را انتخاب کنید و همچنین ارتباط بین لینک ها دو طرفه می باشد یعنی بدین صورت که اگر شما یک مطلب قدیمی را به عنوان مطلب مرتبط با یک پست جدید انتخاب نمودید ، مطلب قدیمی هم مطلب جدید را به عنوان پست مرتبط نمایش می دهد !!!!! که یک ویژگی خوبی می باشد

دانلود افزونه وردپرس Manual Related Posts

خب دوستان عزیز اموزش وردپرس امروز هم به پایان رسید .