نمایش مطلب مرتبط در محتوای مطالب وردپرس

نمایش مطلب مرتبط در محتوای مطالب وردپرس

دوستان برای این که شما بتوانید کاربران خود را مدت طولانی تری در سایت تون نگه دارید و آنها به مطالب بیشتری از وب سایت شما سر بزنند و از این طریق ترافیک سایت خود را بالا ببرید باید به دنبال روش های هوشمندی باشید که یکی از این روش ها نمایش مطالب مرتبط به مطلب مورد نظر کاربر که در حال مطالعه و بررسی می باشد ، حال شاید بپرسید که این مطالب مرتبط با مطلب مورد نظر را در کجای پست نمایش دهیم ؟ وقتی کاربر در حال مطالعه آموزشی در سایت شما می باشد این زمان بهترین زمان برای ارائه مطلب مرتبط به کاربر است زیرا کاربر با دیدن مطالب مرتبط با مطلبی که در حال خواندن می باشد ، ترغیب می شود که اطلاعات بیشتری در این زمینه بدست آورد و همین موضوع ساده باعث افزایش ترافیک وب سایت شما می شود .

دوستان عزیز در سیستم وردپرس روش های متعددی برای نمایش مطالب مرتبط بهم به صورت خطی وجود دارد ، که در این آموزش وردپرس به یکی از بهترین روش های موجود می پردازیم و اون هم استفاده از افزونه وردپرس Inline Related Posts می باشد که در این بخش به توضیحی مختصر از این افزونه وردپرس و اما کاربردی و مهم در هر وب سایتی می پردازیم که شما می توانید به راحتی در بین مطالب سایت یعنی در داخل محتوای مطالب خود به صورت خودکار مطالب مرتبط را قرار بدهید و از این طریق کاربر را بر روی تیتیر مطالب مرتبط جذب می نمایید .

حال شما برای بهره بردن از این افزونه وردپرس و قرار دادن لینک مطالب مرتبط به صورت خودکار لازم دارید که افزونه را دریافت نمایید که می توانید افزونه مورد نظر را از لینک زیر دانلود کنید :

دانلود افزونه  صفحه افزونه

خب حالا پس از دریافت افزونه وردپرس از لینک مستقیم ، نوبت به این می رسد که شما فایل افزونه ذخیره شده در سایت خود را در پنل مدیریتی نصب نمایید و برای انجا تنظیمات ان را فعال سازید . پس از این که افزونه را فعال کردین باید به بخش تنظیمات و سپس به Inline Related Posts بروید حال اگر به این صفحه تنظیمات به خوبی توجه نمایید باید شما گزینه Active را فعال نمایید تا از این طریق بتوانید مطالب مرتبط را درون نوشته های خود به صورت خودکار نمایش دهید . و سپس در قسمت بعدی یعنی Related text or Call-To-Action باید شما متنی را که می خواهید قبل از مطلب مرتبط قرار بگیرد را وارد نمایید ، مثل : این آموزش می تواند برای شما مفید باشد ، حتما بخوانید و ……..

در بخش بعدی تنظیمات یعنی Theme هم شما باید نحوه ی نمایش تیتر را انتخاب نمایید که بسیار مهمه زیرا اگر شما سعی کنید که تیتر را به صورتی برجسته نمایش دهید که نظر کاربران را جلب کند ، در قسمت Initial opacity شما باید یک درصدی وارد نمایید تا از این طریق میزان شفافیت عنوان یا همان تیتر را مشخص نمایید و ادامه گزینه تنظیماتی که در این صفحه مشاهده می کنید برای سفارشی سازی ظاهر لینک استفاده می شود .

حال در ادامه تنظیمات شما با فعال سازی گزینه ی Insert in already existing posts در این صورت مطالب مرتبط در نوشته های قبلی نیز نشان داده می شود . حتی شما می توانید در تنظیمات این افزونه وردپرس تعیین نمایید که حداکثر چه تعدادی مطلب مرتبط با مطلب شما در بین محتوا نشان داده شود و برای انجام این کار باید گزینه ی How many boxes per single post را فعال سازید ، در بخش بعدی Interval between the boxes می توانید تعیین نمایید که مطالب مرتبط بعد از چه تعداد کلمه ای نمایش داده شود . حتی شما می توانید الگوریتم پیدا کردن مطالب مرتبط برای قرار دادن در بین مطلب را مشخص نمایید و سعی کنید که بهترین گرینه را در قسمت Search similar posts انتخاب نمایید و می توانید برای انجام این تنظیم از دسته ها و یا برچسب ها هم استفاده کنید .

خب دوستان عزیز در اینجا به تنظیمات مهم ترین بخش های این افزونه وردپرس پرداختیم و سایر بخش های آن را می توانید خودتان تنظیم کنید و شخصی سازی نمایید و اگر سوالی یا مشکلی در حین تنظیمات داشتین آن را با ما در میان بگذارید و دیگر شما می توانید با استفاده از این افزونه مطالب مرتبط سایت خود را به کاربران معرفی نمایید و از همه مهم تر بازدید این مطالب بالا می رود و ترافیک سایت شما افزایش پیدا می کند که می تواند در رتبه شما تاثیری شگرفت بگذارد.

دوستان عزیز آموزش افزونه وردپرس امروز به پایان رسید ، امیدوارم که این آموزش وردپرس مورد استفاده شما دوستان قرار گرفته باشد و از همراهی شما دوستان تا انتهای این آموزش صمیمانه متشکرم