هک های کاربردی وب سایت وردپرس

هک های کاربردی وب سایت وردپرس

در این آموزش وردپرس همراه شما عزیزان هستیم با یک اموزش جامع در وردپرس.دوستان در این اموزش وردپرس قصد دارم که تمامی کد های هک ورپرسرا که تا اینجا در وب سایت قرار داده شده در قالب یک فایل جامع برای شما دوستان قرار دهم تا شما بتوانید همه این هک های وردپرس را در یک جا داشته باشید و بتوانید از آن ها استفاده کنید.

دوستان عزیز وردپرسی هر کسی که مقدار کمی هم با سیستم مدیریت محتوای وردپرس آشنایی داشته باشد، نام فایل functions.php را در وب سایت وردپرسی شنیده است و با آن آشنایی دارد.همانطور که میدانید این فایل یکی از کاربردی ترین فایل های وردپرس است که پیشتر در مورد آن صحبت های بسیاری شده است و در آینده نیز با آن کار داریم .

دوستان عزیز در اغلب موارد، هر نوع کد وردپرس را در این فایل قرار میدهند تا تغییرات را در وب سایت ایجاد نمایند. فایلی که به عنوان یک پلاگین وردپرس در قالب وردپرس شما عمل می کند و تمامی تغییرات را صورت میدهد. در این فایل کدهای متنوعی را میبینید و همچنین قرار میدهید. وجود چنین فایلی در وردپرس بسیار اهمیت دارد و ضروری است. چرا که در یک فایل، انواع کد ها جمع آوری میشوند و در یک محل متمرکز میشوند و شما هم به راحتی میتوانید آن را تغییر داده و ویرایش نمائید. این کار و این امکان در وب سایت سرعت عمل کار را بالا میبرد و عملیات اجرایی سایت شما سریع تر خواهد بود.تا انتها با من همراه باشید دوستان

دوستان قبل از هر کاری باید نکاتی را به شما متذکر شوم:
۱٫ شما برای درک درست این آموزش جامع باید با زبان php آشنایی کامل داشته باشید
۲٫ شما قبل از اعمال هر تغییری در وب سایت خود باید از فایل های ان نسخه پشتیبان تهیه نمائید
۳٫ کد های گفته شده در این اموزش ها در فایل function.php قرار میگیرند

 

۱٫ افزودن فاوآیکن به وب سایت وردپرسی
دوستان عزیز برای افزودن فاوآیکن به سایت وردپرسی خود نیاز دارید که کد زیر را به فایل header.php اضافه کنید. اما راه ساده تر افزودن این کد به فایل functions.php خواهد بود. از کد زیر در این فایل استفاده کنید.

// add a favicon to your
function blog_favicon() {
echo ”;
}
add_action(‘wp_head’, ‘blog_favicon’);

دوستان یک توضیح هم در مورد فاوآیکون بدهیم:فاوآیکن، تصویر کوچکی معمولا در ابعاد ۳۲ در ۳۲ پیکسل است که در آدرس بار و کنار آدرس سایت یا مطلب موجود در وب سایت وردپرسی شما نمایش داده میشود.

۲٫ حذف ورژن وردپرس در سایت
دوستان عزیز مورد بعدی در این کد ها حذف ورژن از سایت وردپرسی است.اما شما دوستان عزیز باید توجه کنید که توصیه ما به همه کاربران سیستم وردپرس این است که از آخرین نسخه وب سایت وردپرس که پیوسته به روزرسانی میشود استفاده کنند چرا که، این نسخه از وردپرس هم از نظر امنیتی بسیار عالی است و هم از نظر همخوانی با نصب پلاگین ها و مواردی جانبی در وب سایت وردپرسی.دوستان عزیز اما گاها برخی تمایلی ندارن که وب سایت وردپرس خود را به روزرسانی کنندبرای همین شما برای حذف این ورژن از وردپرس میتوانید از کد زیر استفاده کنید:

function bigtheme_remove_version() {
return ”;
}
add_filter(‘the_generator’, ‘bigtheme_remove_version’);

۳٫ افزودن لوگوی وب سایت وردپرسی به داشبورد وردپرس
شما دوستان میتوانید برای افزودن لوگوی وب سایت خود به داشبورد وردپرس باید از کد زیر استفاده نمائید:

//hook the administrative header output
add_action(‘admin_head’, ‘my_custom_logo’);

function my_custom_logo() {
echo ‘

#header-logo { background-image: url(‘.get_bloginfo(‘template_directory’).’/images/custom-logo.gif) !important; }

‘;
}

۴٫ افزودن کپی رایت فعال به فوتر وردپرس
خب دوستان عزیز رسیدیم به انتهای این آموزش با آخرین کد که در قسمت اول این اموزش برای شما قرار داده شده است.خب دوستان عزیز همانطور که میدانید در رابطه با کپی رایت در قسمت فوتر وب سایت همیشه یک تاریخ درج میشود که این حالت عرفی است و این تاریخ به صورت پیش فرض باید سال میلادی باشد. معمولا وب سایت هایی که کمتر به این موضوع توجه دارند حال خواه وب سایت وردپرسی باشد و یا غیر وردپرسی سال کنونی را درج می کنند. اما شکل صحیح این تاریخ در فوتر به صورت ابتدا و انتها خواهد بود. یعنی ابتدا فعالیت سایت و تاریخ کنونی. مثلا ۲۰۰۵-۲۰۱۵. این شکل صحیح با قرار دادن یک کد در فایل قابل اجراست که این کد در وب سایت به صورت زیر است:

function comicpress_copyright() {
global $wpdb;
$copyright_dates = $wpdb->get_results(”
SELECT
YEAR(min(post_date_gmt)) AS firstdate,
YEAR(max(post_date_gmt)) AS lastdate
FROM
$wpdb->posts
WHERE
post_status = ‘publish’
“);
$output = ”;
if($copyright_dates) {
$copyright = “© ” . $copyright_dates[0]->firstdate;
if($copyright_dates[0]->firstdate != $copyright_dates[0]->lastdate) {
$copyright .= ‘-‘ . $copyright_dates[0]->lastdate;
}
$output = $copyright;
}
return $output;
}

خب دوستان عزیز بعد از قرار دادن این کد، در فایل footer.php حالا باید آن را باز کنید و کد زیر را داخل فایل قرار بدهید.

 

 

۵٫ حذف فیلد های اضافی در شناسنامه کاربران
خب دوستان عزیز همانطور که شما نیز میدانید و شاید بدانید وقتی یک کاربر در وب سایت شما ثبت نام می کند ، یک شناسنامه کاربری در وب سایت وردپرس شما به او تعلق میگیرد. در شناسنامه اطلاعات مختلفی خواسته شده که اغلب این اطلاعات غیر کاربری هستند. مثلا AIM, Yahoo IM, Jabber و… که نیازی به وجود آن ها نیست و هیچ کاری برای ما نمیکنند و همچنین هیچ استفاده ای نیز ندارند.پس بهتر است حذف شوند که برای این منظور باید از کد زیر برای حذف آن ها اقدام کرد ,وقتی این کد را در وب سایت خود قرار دهید این مورد از شناسنامه کاربران شما حذف خواهد شد و فقط شما باید بدانید که این کد را در داخل فایل function.php قالب وردپرس خود قرار دهید

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
add_filter('user_contactmethods','hide_profile_fields',10,1);
function hide_profile_fields( $contactmethods ) {
unset($contactmethods['aim']);
unset($contactmethods['jabber']);
unset($contactmethods['yim']);
return $contactmethods;
}

۶٫ افزودن فیلد های دلخواه به شناسنامه ی کاربران
خب دوستان عزیز مورد بعدی در این زمینه افزودن فیلد های دلخواه به شناسنامه ی کاربران در وب سایت وردپرس است که شما میتوانید در صورت نیاز به شناسنامه کاربران وب سایت خود که در قسمت قبل توضیحاتی در مورد ان دادیم چیز ها و فیلد هایی اضافه نمائید.زیرا ممکن است شما نیاز داشته باشید تا مواردی را در مورد وب سایت در این شناسنامه وارد کنید که برای این منظور شما میتوانید از کد زیر در وب سایت وردپرس خود و همچنین فایل function.php استفاده کنید که در مکانی مشخص از فایل گفته شده این کد را قرار میدهید و نتیجه را مشاهده میکنید.

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
function my_new_contactmethods( $contactmethods ) {
// Add Twitter
$contactmethods['twitter'] = 'Twitter';
//add Facebook
$contactmethods['facebook'] = 'Facebook';
return $contactmethods;
}
add_filter('user_contactmethods','my_new_contactmethods',10,1);

خب دوستان عزیز همانطور که مشاهده می کنید در کد بالا ما فیلد های فیسبوک و توئیتر را اضافه کرده ایم و شما دوستان میتوانید آن را تغییر داده و فیلد های مورد نظر خود را وارد نمائید با این روش میتوانید فیلد های مورد نظر خود را اضافه کرده و بخش شناسنامه وردپرس را سفارشی سازی نمائید.فقط دوستان عزیز باید توجه کنید که این کد فقط مختص وردپرس ۳ به بالا است و در نسخه های پایین تر وردپرس متاسفانه عمل نخواهد کرد.

۷٫ افزودن سایدبار به قالب وردپرس
دوستان عزیز رسیدیم به مورد هفتم از این مواردی که قرار بود بررسی شوند و چند مورد دیگر بیشتر باقی نمانده است.در این مورد بررسی میکنیم که چگونه میتوان برای قالب وردپرس خود ساید بار قرار داد زیرا ساید بار ها در قالب های وردپرس اهمیتی بسیار دارند و در صورتی که وب سایتی سایدبار نداشته باشد تقریبا از نیمی از پتانسیل خود استفاده نکرده است. خب دوستان شما برای افزودن سایدبار به قالب وردپرس وب سایت خود نیاز به یک کد دارید. برای این منظور در وردپرس یک کد معروف وجود دارد که کمتر وردپرس کاری نام ان را نشنیده باشد و از آن استفاده نکرده باشد. اما با توجه به کاربردی که این کد برای افراد در سیستم مدیریت محتوای وردپرس دارد، قصد دارم مجددا به معرفی این کد بپردازم. ابتدا کد زیر رو در فایل قرار دهید:

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
۱۶
۱۷
۱۸
۱۹
۲۰
۲۱
۲۲
۲۳
۲۴
۲۵
if ( function_exists('register_sidebar') )
register_sidebar(array('name'=>'MiddleSidebar',
'before_widget' => '
<li class="widget">',
'after_widget' => '</li>
',
'before_title' => '
<h2 class="widgettitle">',
'after_title' => '</h3>
',
));
register_sidebar(array('name'=>'FooterSidebar',
'before_widget' => '
<li class="widget">',
'after_widget' => '</li>
',
'before_title' => '
<h2 class="widgettitle">',
'after_title' => '</h3>
',
));

خب دوستان عزیز با این کد در وب سایت های وردپرسی دو سایدبار به سایت شما اضافه خواهد شد.شما دوستان عزیز می توانید بر حسب نیاز خود در وب سایت هر تعداد سایدبار را به پوسته وردپرس اضافه کنید.که این کار با شماست و میتوانید این تعداد را تغییر دهید

خب در نهایت برای استفاده از این ساید بار ها در وب سایت وردپرسی و قرار دادن آن ها در تم وردپرس خود، کد زیر را در داخل فایل فانکش قالب وردپرس خود قرار دهید:

۱
۲
۳
۴
<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar') || !dynamic_sidebar('MiddleSidebar') ) : ?>
<!–Default sidebar info goes here–>
<?php endif; ?>

خب دوستان نکته آخری که در مورد این هک وردپرس وجود دارد این است که استفاده از کد هایی که مرتبط با سایدبار یا فوتر در وب سایت های وردپرسی هستند، الزاما در فایل sidebar.php یا footer.php قرار داده نخواهند شد. به عنوان مثال کد بالا مرتبط با سایدبار بود ولی در فایل functions.php قرار گرفت.

۸٫ افزودن تصاویر بندانگشتی به RSS feed
تصاویر بند انگشتی در وب سایت های وردپرسی اهمیت بسیاری دارد به طوری که از ان ها استفاده های زیادی در وب سایت ها میشود.شما میتوانید با استفاده از این کد که در ادامه میگوییم آن ها را به آر اس اس وب سایت خود اضافه نمائید.برای این منظور از کد زیر استفاده کنید:

۱
۲
۳
۴
<?php if ( !function_exists('dynamic_sidebar') || !dynamic_sidebar('MiddleSidebar') ) : ?>
<!–Default sidebar info goes here–>
<?php endif; ?>

۹٫ حذف باکس خطا در حین ورود به وردپرس
دوستان عزیز همانطور که میدانید هنگامی که فردی وارد وب سایت وردپرسی شما شود، با وارد کردن پسورد و یا نام کاربری اشتباه با خطایی مواجه میشود که این خطا میگوید که اطلاعات را به اشتباه وارد کرده است.شما میتوانید این مورد و این اخطار را نیز از وب سایت وردپرسی خود حذف نمائید.برای این منظور شما میتوانید از کد زیر استفاده کنید:

۱
add_filter('login_errors',create_function('$a', "return null;"));

حذف این کد در اکثر اوقات به دلیل مسائل امنیتی است

۱۰٫حذف بخش جست وجو در وردپرس
و اما رسیدیم به مورد نهایی در وردپرس.در وب سایت های وردپرسی بخشی وجود دارد که در ان کاربران میتوانند موارد مورد نیاز خود را جست و جو کرده و سریعتر مواردی را که نیاز دارند پیدا کنند و استفاده کنند اما در برخی از وب سایت ها وجود چنین بخشی اهمیتی ندارد و نیازی به وجود ان نیست که برای این منظور شما نیز در صورتی که نیاز به حذف ان ندارید میتوانید آن را از وب سایت خود حذف نمائید.که برای این کاز شما میتوانید از کد زیر استفاده کنید این قسمت همان قسمت جست و جو و سرچ در وب سایت ها است اما خب بعضی از وب سایت ها عملا نیازی به این مورد ندارند:

۱
۲
۳
۴
۵
۶
۷
۸
۹
۱۰
۱۱
۱۲
۱۳
۱۴
۱۵
function fb_filter_query( $query, $error = true ) {
if ( is_search() ) {
$query->is_search = false;
$query->query_vars[s] = false;
$query->query[s] = false;
// to error
if ( $error == true )
$query->is_404 = true;
}
}
add_action( 'parse_query', 'fb_filter_query' );
add_filter( 'get_search_form', create_function( '$a', "return null;" ) );

خب دوستان این اموزش وردپرس وب دنیا هم به پایان رسید.امیدوارم این آموزش برای شما مفید واقع شود و مورد استفاده شما قرار گیرد.