چگونه یک تشک خوب خریداری کنیم؟

چگونه یک تشک خوب خریداری کنیم؟

 

تمام انسان ها برای رفع خستگی ناشی از فعالیت های روزانه ی خود، به خواب نیاز دارند. اغلب افراد یک سوم از عمر خود را بر روی تشک تختخواب سپری می کنند و به خواب می روند. اما حتما میدانید که همیشه خواب نمیتواند خستگی را به طور کامل از تن دور کند.

دلیل آن را می‌توان، تشک نا مناسب تختخواب معرفی کرد. برای برخی از افراد انتخاب تشک برای تخت کار آسانی است که نیاز به هیچ‌گونه تحقیق و جست و جویی ندارد، اما حقیقت درست بر عکس این است.

چنانچه خواهان خوابی آسوده هستید، بهتر است به این نکات مهم حین خرید تشک دقت کنید. اول از همه باید بدانید که ویژگی یک تشک خوب چیست.

 

ویژگی های یک تشک خوب

 

راحتی و آسایش

مسلما شما اولین چیزی که از تشک میخواهید زیبایی نیست، بلکه راحتی آن است. حین خرید تشک، بیش از آنکه به سفتی آن اهمیت دهید، لازم است که به فرم قرار گرفتن شانه، باسن و کمر بر آن دقت کنید، چرا که حین افقی خوابیدن، وزن شما بر روی این نواحی قرار می گیرد. پس اگر فرم تشک شما با این عوامل هماهنگی نداشته باشد، قطعا، پس از مدتی دچار کمر درد و گرفتگی عضلات می شوید.

 

کیفیت و دوام

دومین موری که باید به آن توجه کنید، دوام آن است. برای آنکه مرتباً در حال تعویض تشک خود نباشید، بهتر است حین خرید به کیفیت و دوام تشکی که انتخاب می‌کنید نیز دقت کنید. کیفیت بالاتر تشک به این معنی است که شما می‌توانید مدت زمان بیشتری را از آن استفاده کنید و دیرتر به فکر تعویض تشک بیفتید. از سوی دیگر امروزه تشک‌ها آن‌قدر گران هستند  که خرید تشک‌های بی‌کیفیت و تقلبی به‌طور دائم هزینه سنگینی برای تعویض به شما تحمیل می‌کنند.

 

سایز و فضا

موضوع بعدی فضایی است که یک تشک در اختیار شما قرار میدهد. دقت کنید که یک تشک مناسب باید متناسب با ابعاد بدن شما باشد. تشک کم عرض و با طول کم که احتمال آویزان شدن پا را زیاد می کند، تشک های مناسبی برای خرید و خواب راحت نیستند.

 

فنر بندی

 

نوع فنر بندی هم از جمله ویژگی‌هایی است که باید به آن توجه کنید. ضخامت مفتول‌ها و فریم دور تشک در انتخاب شما بسیار تأثیرگذار خواهند بود. اگر در صدد خرید تشک دو نفره هستید، تشکی با فنر بندی پاکتی را انتخاب کنید، چرا که این نوع فنر بندی، سبب می‌شود که با تکان خوردن یکی، دیگری هیچ تکانی را احساس نکند.

فنرها در این نوع از تشک‌ها کاملاً از هم جدا هستند و این ترکیب سبب می‌شود که در دراز مدت، اصطکاکی بین آنها شکل نگیرد و در نهایت اصطلاحاً جیر جیر نکند.

 

ارتفاع تشک:

هرچه ارتفاع یک تشک بیشتر باشد، نشان دهنده ی آن است که میزان لایه های داخلی آن به مراتب بیشتر است که این می تواند تضمین کننده ی طول عمر آن باشد. همچنین باید گفت که تشکی که دارای ارتفاع نسبتا زیادی است، جلوه ی زیبایی به سرویس خواب شما می دهد.

 

مموری فوم:

شاید با جست و جو در قیمت تشک کمی از اعداد و ارقام بالا تعجب کنید. اما بد نیست بدانید که در تشک های جدید از مموری فوم استفاده می شود. مموری فوم به تشک این امکان را می دهد که در اثر دمای بدن تغییر شکل دهد و بعد از برداشته شدن نیرو، سریع به حالت اول برگردد. همچنین باید گفت که مموری فوم از گرفتگی و کوفتگی عضلات جلوگیری و گردش جریان خون را تسهیل میکند.

 

شست و شوی آسان

بد نیست بدانید که برخی از تشک ها دارای رویه ی قابل تعویض هستند که به راحتی می توان آنها را شست و تمیز کرد. از آنجایی که تشک یکی از فضاهای تجمع باکتری ها است، حین خرید به این موضوع نیز توجه کنید.

 

 

چگونه تشک بخریم؟

 

روش های متفاوتی برای خرید تشک وجود دارد، اما امروز به دلیل افزایش ترافیک و کمبود وقت، بسیاری از افراد بسیاری از وسایل مورد نیاز خود را به شکل آنلاین خریداری می‌کنند.

شما هم می‌توانید به جای گشت و گذار در خیابان‌های پر ترافیک، در هر نقطه‌ی ایران که هستید، تشک ارزان و با قیمت مناسب را از فروشگاه آنلاین خوگر خریداری کنید.

 

در خوگر شما می‌توانید ضمن مقایسه‌ی ویژگی‌ها و قیمت انواع تشک‌ها از برندهای متفاوت، از ارسال رایگان درب منزل نیز بهره‌مند شوید.

 

لینک :

https://www.khooger.com/products/%D9%85%D8%A8%D9%84%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D9%86%D8%B2%D9%84/%D8%B3%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%B3-%D8%AE%D9%88%D8%A7%D8%A8/%D8%AA%D8%B4%DA%A9-1

 

Orthopedic mattress. A young man sleeping on a mattress side view. Flying during sleep Isolated on white background