گزارش فعالیت ها با افزونه Activity Log

گزارش فعالیت ها با افزونه Activity Log

دوستان همانطور که میدانید  بعضی از سایت ها دارای چندین نویسنده و ویرایشگر و مدیر و کاربران متعددی هستند و ما همیشه با یک سایت و فردی که آن را کنترل می کند رو به رو نیستیم. به این صورت اولین چیزی که به ذهن ما میرسد این است که باید راهی را پیدا کنیم که روش هر کدام از این ها را کنترل کند. معمولا نویسنده ها مطالب خود را در روز های مشخصی می نویسند و همچنین کسانی که مدیریت بخشی از سایت را به عهده دارند هم مسولیت های خاص خود را دارند و علاوه بر تمام این ها کاربران می توانند در سایت با توجه به اجازه ی آن ها به فعالیت بپردازند. از این مطلب می توان به این نتیجه رسید که کار این افراد سخت تر میشود و مدیریت کردن این مجموعه کار سخت تری است. باید یک راه چاره برای کنترل تمام فعالیت ها پیدا کنیم.

همانطور که در جریان هستید در سیستم مدیریت محتوای وردپرس میتوان نقش های مختلفی را اضافه کرد و بیشتر سایت های بزرگ هم از نیرو های زیادی استفاده می کنند و همینطور یک سیستم عضویت برای کاربران خود در نظر می گیرند. در وردپرس افزونه ای وجود دارد به نام افزونه وردپرس Activity Log که با کمک این افزونه می توان کنترل را به دست گرفت و فعالیت هر عضوی را در هر بخشی از نوشته ها اعم از برگه ها و دسته ها و برچسب ها و دیدگاه ها و … را کنترل کرد.

یک نکته ای که در این قسمت باید به آن توجه کرد این است که این افزونه با ووکامرس و bbpress هم سازگاری دارد.

این افزونه وردپرس را هم مانند تمام افزونه ها در مسیر پلاگین ها نصب می کنیم و سپس آن را فعال می کنیم. بعد از اینکه افزونه را فعال کردیم گزینه ی Activity Log در زیر گزینه ی پیشخوان برای ما ظاهر می شود که دو زیر منوی Activity Log و Settings را دارد.

در بخش تنظیمات دو قسمت General و Notifications وجود دارد.

که بخش General مهم ترین بخش از تنظیمات است که با هم در زیر بخش های مختلف آن را بررسی می کنیم.

  • Keep logs for : این گزینه برای این است که شما تعیین کنید که گزارش هایی که توسط این افزونه به نمایش در می آیند تا کی ادامه دار باشند و بعد از چند روز حذف شده و دوباره گزارش های جدید تری نمایش داده شود.
  • Delete Log Activities: این گزینه به شما کمک می کند که وقتی می خواستید همه ی گزارش فعالیت ها را حذف کنید با کلیک روی گزینه ی Rest Database این کار را انجام دهید.

قسمت دیگر بخش تنظیمات Notifications است که از این قسمت برای اطلاع رسانی استفاده می کنند که در زیر بخش های مختلف آن را با هم بررسی می کنیم.

  • Notification Events: این گزینه مشخص می کند که اطلاع رسانی برای چه افرادی ارسال شود.
  • Enable: در این گزینه فعال کردن قسمت ارسال نوتیفیکیشن به ایمیل اتفاق می افتد.
  • From Email: با کمک این گزینه می توانید مشخص کنید که ارسال ایمیل از چه بخشی انجام شود که معمولا به شکل پیش فرض از بخش سایت ارسال می شود.
  • To Email: برای تعیین کردن آدرس ایمیل اطلاع رسانی استفاده می کنند که مثلا به چه ایمیلی ارسال شود. برای مثال شما می توانید ایمیل خود را به عنوان مدیر سایت بدهید.
  • Message: از این گزینه می توانید برای به فارسی برگرداندن متن پیام که به شکل پیش فرض است استفاده کنید.

و در آخر در بخش Activity Log می توانید تمام گزارشاتی را که می خواهید را بگیرید و فعالیت هایی را که در سایت می کنید را کنترل کنید.

دانلود افزونه Activity Log