مرداد ۲, ۱۴۰۰

وب دنیا

مجله تکنولوژی و فناوری ,دانلود و آموزش رایگان وردپرس و دنیای وب

یو پی اس در شبکه های رایانه ای چه کاربردی دارد؟

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشید که نقش یو پی اس ها در شبکه ها چیست؟ مسلما تمامی تجهیزات کامپیوتری و سخت افزارها نیازمند تامین انرژی الکتریکی هستند. کامپیوترها نمی توانند بدون نیروی برق به فعالیت خود ادامه دهند. در زمان قطعی برق ups وارد مدار می شود و انرژی الکتریکی تجهیزات سخت افزاری شبکه را تامین می کند. شرکت هایی که از خدمات شبکه کامپیوتری استفاده می کنند بایستی از سیستم برق اضطراری بهره ببرند تا از خسارات احتمالی و زیان های مالی جلوگیری کنند.

در برخی موارد قطعی های مکرر برق می تواند به روند تجارت یک کسب و کار صدمه وارد کند. بسیاری از شرکت ها به سیستم های کامپیوتری خود برای انجام فعالیت ها و خدمت دهی به مشتریان خود وابسته هستند. نبود برق و یا قطعی ناگهانی آن می تواند تا ساعت ها کار کارمندان را از بین ببرد.

UPS از چه چیزی محافظت می کند؟

یو پی اس (منبع تغذیه بدون وقفه) از برخی مشکلات برق که ممکن است در شبکه رخ دهند، محافظت می کند. یو پی اس عمدتا از شبکه در برابر خاموشی و قطعی برق محافظت می کند. قطعی های برق چالش های متفاوتی را برای سیستم های رایانه ای شما ایجاد می کند و اگر بدون محدودیت باقی بماند ، می تواند تأثیر مخربی داشته باشد.

قطعی سیستم ها و مختل شدن کارها از ابتدایی ترین تاثیرات قطعی برق است. خراب شدن و سوختن تجهیزات سخت افزاری شبکه یکی دیگر از مشکلات رایج قطعی برق است. با قیمت دلار امروزی و افزایش هزینه های تجهیزات، خراب شدن قطعات و تعویض آن می تواند هزینه های بسیاری را به صاحب شبکه تحمیل کند.

منبع تغذیه بدون وقفه چیست؟

ساده ترین تعریف منبع تغذیه بدون وقفه یا همان یو پی اس این است که یک قطعه سخت افزاری است که از فناوری شما – و به طور گسترده ای از داده ها و تجارت شما – در برابر خاموشی یا قطع برق محافظت می کند. همچنین به شما یک منبع تغذیه پشتیبان می دهد تا در صورت قطعی برق مشکلی برای شما رخ ندهد.

در حالی که فقط بخش کوچکی از مشاغل آنها را در اختیار دارند ، اما در مورد سرورها ، سوئیچ ها ، فایروال ها و هر فناوری حیاتی برای کار شما ، UPS قابل بحث نیست. اما این بدان معنا نیست که شما نمی توانید از واحدهای کوچکتر یو پی اس UPS برای محافظت از رایانه های شخصی و سایر فن آوری های کاربر در برابر صدمه ای که قطعی برق به شما می زند ، استفاده کنید.

یو پی اس چه شکلی است؟

اکثر مردم با جعبه جمع و جور و مشکی که اغلب در اطراف رایانه های شخصی دیده می شود آشنا هستند. اما بسته به زیرساخت و نیاز شما به برق ، یو پی اس ممکن است به اندازه یک کابینت بلند باشد (و برای بوت شدن وزن آن چند کیلو باشد). در کنار برخی از یو پی اس ها از باتری های ذخیره نیز استفاده شده است تا بتواند برق مورد نیاز شبکه را برای شما تامین کند.

مزایای داشتن یو پی اس در شبکه

در حالی که مزایای داشتن یو پی اس آشکار است ، یک منبع تغذیه بدون وقفه کار دیگری غیر از “روشن نگه داشتن سیستم های کامپیوتری” برای زیرساخت شما می کند.

در هنگام نواسانات برق از تجهیزات شبکه شما محافظت می کند

تنها با یک صاعقه می توان میلیون ها ولت را از طریق سیم و کابل های مجاور ارسال کرد که باعث می شود هر چیزی که به شبکه متصل باشد سرخ شود. وقتی این اتفاق می افتد ، محافظ ولتاژ جریان شما معمولاً برای جلوگیری از آسیب دیدن سخت افزار کافی نیست.

وقتی یو پی اس دارید ، ولتاژ از خطوط اصلی برق می تواند تثبیت شده و صاف شود. در صورت افزایش موج – چه از طریق صاعقه و چه از منبع دیگر – یو پی اس می تواند به برق باتری تبدیل شده و از هر چیزی که از ولتاژ نامنظم متصل است محافظت کند. یو پی اس دوباره تا آنجا پیش می رود که برق را “تنظیم” کند تا از صدمه دیدن تجهیزات شما جلوگیری کند.

خاموشی های مکرر

از همه مهمتر ، خاموشی های مکرر می توانند تجارت شما را به طور ناگهانی متوقف کنند. در دنیای امروز ، عملا هیچ شغلی بدون وابستگی به رایانه و فن آوری فعالیت نمی کند … که باعث می شود قطع برق یک اتفاق دردناک باشد. با قطع برق تمام سیستم های شما از کار می افتد و تجارت شما دچار اخلال می شود.

یو پی اس به شما امکان می دهد حتی در صورت قطع برق ، به کار خود ادامه دهد. در بهترین حالت ، شما می توانید به باتری های پشتیبان اعتماد کنید تا عملکرد خود را تا زمان برقراری مجدد برق ادامه دهند. در بدترین حالت ، یک کسب و کار می تواند قبل از خاموش کردن سیستم های خود ، از ذخیره داده ها و انجام مراحل مهم اطمینان حاصل کند. این کار کمک می کند تا دیتاهای مهم در شبکه ذخیره سازی شوند و ساعت ها کار پرسنل به خاطر قطعی برق هدر نرود.

.

.

.

این متن صرفا یک رپرتاژ آگهی بوده و ما مسئولیتی در قبال محتوای آن نداریم و مسئولیت بر عهده سایتی است که لینک آن در داخل مطلب قرار گرفته است.