۵ بازی مناسب برای روزهای برفی

۱- Lost Planet

مشابه بخش معرفی فیلم قصد داریم در بخش معرفی بازی هم، اولین گزینه را به یک عنوان نسبتا قدیمی‌تر که حسابی حال و هوای برف و یخ‌بندان دارد، اختصاص بدهیم. برای کسانی که از سال‌های ابتدایی عرضه‌ی کنسول‌های ایکس‌باکس۳۶۰ و پلی‌استیشن۳ بازی می‌کردند، Lost Planet نام غریبه‌ای نیست. اما برای آن دسته از گیمرهای جدیدتر، Lost Planet اولین قسمت از مجموعه بازی‌هایی است که در سال ۲۰۰۶ میلادی در اختیار بازی‌کننده‌های ایکس‌باکس۳۶۰ و پلی‌استیشن۳ قرار گرفت. بازی آن‌قدر خوب بود که نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی هم مدتی بعد عرضه شد. بازی Lost Planet ماجراهای انسان‌هایی را تعریف می‌کند که حسابی زمین را ویران کرده‌اند و به‌همین خاطر هم تصمیم گرفته‌اند به سیاره‌ای دیگر سفر کنند و بساط زندگی‌شان را آن‌جا پهن کنند. البته نزدیک‌ترین سیاره به زمین دمای‌اش همیشه زیر صفر است و هوای آن هم مناسب تنفس نیست. این سیاره ساکنان دیگری هم دارد که ماجراهای قصه‌ی بازی را سروشکل می‌دهد. حتی اگر ایکس‌باکس۳۶۰ یا پلی‌استیشن۳ ندارید، توصیه می‌کنیم نسخه‌ی رایانه‌های شخصی Lost Planet را دانلود کنید و از نبردهای بی‌نظیرش در میان یخ و برف نهایت لذت را ببرید.
‌‌‌‌‌‌‌‌‌
۲- Metal Gear Solid V: The Phantom Pain

قسمت پنجم از مجموعه بازی‌های «متال‌گیر سالید» یا همان «درد فانتوم» آن‌قدر بزرگ است که شاید خیلی‌ها حتی با وجود این‌که تهیه‌اش کرده‌اند، جرات شروع کردن‌اش را نداشته باشند. اما هیچ زمانی بهتر از یک روز برفی برای شروع بازی‌های بزرگ و درست و درمان نیست. روزهای برفی آرامش خیالی دارند که حتی می‌توان در آن روزها سراغ بازی‌هایی خیلی بزرگ‌تر از درد فانتوم هم رفت. به‌هرحال جدیدترین و شاید آخرین ساخته‌ی «هیدئو کوجیما»، بازی‌ساز افسانه‌ای در مجموعه بازی‌های متال‌گیر سالید، مثل بقیه‌ی قسمت‌های این مجموعه حسابی خوش‌ساخت است و مطمئنا از تجربه‌اش نهایت لذت را خواهید برد. البته نسخه‌ی رایانه‌های شخصی بازی چندان چنگی به‌دل نمی‌زند و برای تجربه‌اش باید چندین گیگابایت دانلود کنید. برای همین هم اگر ایکس‌باکس وان یا پلی‌استیشن۴ دارید، تجربه‌ی درد فانتوم به‌مراتب برای‌تان راحت‌تر خواهد بود. اگر پیش‌درآمد درد فانتوم را بازی نکرده‌اید، شاید بهتر باشد امروز را به تجربه‌ی «سطح صفر» (Metal Gear Solid V: Ground Zeroes) سپری کنید. پیش‌درآمد درد فانتوم فقط یک مرحله‌ی اصلی دارد و خوراک روزهای تعطیل آن‌هم از جنس برفی است!
‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌
۳- Rise of the Tomb Raider

اگر از طرفداران مجموعه بازی‌های «توم ریدر» (Tomb Raider) باشید، حتما نسخه‌ی سال ۲۰۱۳ بازی را به‌خاطر دارید. بعد از مدت‌ها غیبت، در سال ۲۰۱۳ میلادی استودیوی بازی‌سازی «کریستال داینامیکس»، شخصیت «لارا کرافت» و کلا تمام المان‌های مجموعه‌ی توم ریدر را باز تعریف کرد تا نه‌تنها با یکی از بهترین بازی‌های مجموعه مواجه شویم، بلکه یکی از بهترین بازی‌های سال پیش روی‌مان قرار بگیرد. حالا ادامه‌ی آن بازی خوش ساخت سال ۲۰۱۳ با نام «خیزش توم ریدر» به‌شکل انحصاری در اختیار بازی‌کننده‌های کنسول ایکس‌باکس وان قرار گرفته است. البته قرار است در سال آینده‌ی میلادی نسخه‌های رایانه‌های شخصی و پلی‌استیشن۴ بازی هم به‌همراه تمام محتواهای اضافه شونده در اختیار بازی‌کننده‌های این پلتفرم‌ها قرار بگیرد. قسمت جدید توم ریدر تا دل‌تان بخواهد مرحله‌های برفی دارد که در کنار مکانیک‌های سکوبازی خوش ساخت بازی لحظاتی ناب برای بازی‌کننده‌ها رقم می‌زنند. مطمئن باشید هیچ چیز بهتر از این نیست که در یک روز برفی با لارا کرافت جوان و ماجراجو در خیزش توم ریدر همراه شوید.
‌‌‌‌‌‌‌
۴- Fallout 4

بدون شک یکی از بزرگ‌ترین بازی‌های امسال که برای پلتفرم‌های رایانه‌های شخصی، ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن۴ عرضه شده، قسمت چهارم از مجموعه بازی‌های «فال‌آوت» (Fallout) است. اگر با قسمت‌های مختلف این مجموعه آشنایی داشته باشید، حتما می‌دانید که تمام قسمت‌های فال‌آوت به نوبه‌ی خودشان از نامزدهای کسب جایزه‌ی بهترین بازی سال در زمان عرضه‌شان بوده‌اند. فال‌آوت۴ هم از این نظر از قسمت‌های قبلی چیزی کم ندارد و بازی‌کننده‌ها با عنوانی به‌شدت پهناور با مکانیک‌های تمام نشدنی و جذاب طرف هستند. علت انتخاب فال‌آوت۴ هم مشابه درد فانتوم است. این بازی آن‌قدر بزرگ (حتی بزرگ‌تر از درد فانتوم) است که شروع کردن‌اش به این راحتی‌ها نیست و همه چیز باید آماده و فراهم باشد. به‌همین خاطر هم توصیه می‌کنیم اگر هنوز این بازی را شروع نکرده‌اید، همین امروز کار را شروع کنید. اگر قصد دارید بازی را دانلود کنید یا از طریق سفارش اینترنتی نسخه‌ی کنسول بازی را بخرید، در فاصله‌ی رسیدن بازی به منزل‌تان می‌توانید نسخه‌ی موبایلی بازی را که اتفاقا کلی هم جذاب و هیجان‌انگیز است، بازی کنید.
‌‌‌‌‌‌
۵- Helldivers

برای بازی برفی پنجم یک عنوان مستقل در نظر گرفته‌ایم. این بازی طی سال گذشته آن‌قدر عملکردش خوب بود که نسخه‌ی خرده‌فروشی آن‌ هم عرضه شده است. البته بازی در انحصار کنسول پلی‌استیشن۴ است. اما اگر چندتا دسته دارید بد نیست همین حالا نسخه‌ی دیجیتال یا تحت دیسک آن را تهیه کنید و بعد هم با چندتا از دوستان پایه‌ی بازی‌تان تماس بگیرید تا یکی از بهترین بازی‌های مستقل چندنفره‌ی چند سال اخیر را تجربه کنید. بازی Helldivers تا دل‌تان بخواهد سخت و حرفه‌ای است. اما روند و مکانیک‌های بازی طوری طراحی شده که اگر راه و روش درست بازی کردن را بیاموزید، از انجام‌اش نهایت لذت را خواهید برد. بازی Helldivers تا ۴ بازی‌کننده را به‌صورت هم‌زمان پشتیبانی می‌کند. البته در نظر داشته باشید که برای Helldivers بازی کردن از دوستان بی‌اعصاب‌تان دعوت نکنید! بازی گزینه‌ای برای خاموش کردن Friendly Fire ندارد و به همین خاطر هم ممکن است به جای بازی کردن کار به دعوا و کتک‌کاری بکشد! بازی حتی کلید خشاب‌گذاری خودکار هم ندارد و برای هر بار تعویض خشاب باید خودتان کلید مخصوص‌اش را بزنید. پس فقط در صورتی که فکر می‌کنید یک گیمر حرفه‌ای هستید، سراغ این بازی برود. بازی تا دل‌تان بخواهد مراحل برفی آن‌هم پر از چالش‌های سخت دارد!

منبع : دی جی کالا مگ