طراحی سایت

طراحی سایت

امروزه در مقاله میخواهیم خدمتتان توضیح دهیم که برای شروع طراحی سایت باید از کجا شروع کنید و با استفاده از چه ابزار های میتوانید سایت طراحی کنید.

برای طراحی سایت میتوانید هم از ابزار های آماده استفاده کنید و هم میتوانید به صورت اختصاصی با زبان های برنامه نویسی تحت وب وبسایت خود را طراحی کنید.

تاریخچه طراحی سایت

تقریبا از زمانی که طراحی وب سایت وارد زندگی انسان ها شده است زندگی انسان دائم و همه روزه در حال تغییر و پیشرفت است .

طراحی وب سایت از زمانی معنای تازه ای پیدا کرد که زبان html وارد آن شد  که بنیانگذار  آن Tim Berners -Lee است که به عنوان پدر وب شناخته شده است.  این شخص اصلا فکر این رو نمی کرد که دنیای اینترنت تا این حد پیشرفت کند و زندگی الان طوری شده است که تقریبا بدون اینترنت امکان پذیر نیست .

طراحی سایت تهران

طراحی سایت با ابزار های آماده بسیار راحت و آسان شده است شما میتوانید بدون داشتن هیج دانش و مهارت برنامه نویسی میتوانید سایت برای خودتان طراحی کنید .

طراحی سایت با وردپرس

شما برای اینکه یک سایت طراحی کنید سیستم مدیریت محتوای زیادی وجود دارد حالا چرا وردپرس نسبت به بقیه آن ها برتری دارد زیرا در آن قالب ها و  پوسته های متنوع  و رایگان وجود دارد که شما بدون داشتن هیچ دانش برنامه نویسی سایت بسیار زیبایی طراحی کنید

مزایای استفاده از وردپرس

۱٫راحتی و سادگی در استفاده

۲٫بروز بودن

۳٫انواع مختلف پوسته و قالب

۴٫بهینه سازی برای موتور های جستجو(SEO)

۵٫بارگذاری سریع سایت

۶٫مدیریت آسان محتوا

۷٫قابلیت اشتراک گذاری

۸٫متن باز بودن

معایب وردپرس

  1. مشکلات امنیتی در بعضی از ورژن ها

۲٫به درستی و منطقی پیکربندی نشده است

۳٫ضعف در نمایش مطالب منتشر شده

۴٫نداشتن پشتیبانی اختصاصی برای وردپرس

طراحی سایت با جوملا

طراحی وب سایت با جوملا که بعد از وردپرس دومین سیستم مدیریت محتوا است که طراحان سایت از آن استفاده می کنند. تقریبا ۳% از سایت های جهان از جوملا استفاده میکنند و همانند وردپرس رایگان و متن باز است.

تاریخچه جوملا

در سال ۲۰۰۱ گروهی از مهندسان با هم تیمی به اسم میکرو را تشکیل دادند که بعد از مدتی توانستند سیستم مدیریت محتوا جوملا را طراحی کنند.هدف گروه طراحی سیستم مدیریت مامبو بوده است که آن هم طراحی میکنند اما به دلیل مشکلاتی که در بین آن ها بوجود آمد مامبو دیگر از بین رفت و بعد از آن در سال ۲۰۰۵تعدادی از آن ها توانستند جوملا را طراحی کرده و ساختند.

مزایای جوملا

۱٫متن باز بودن آن

۲٫قالب های رایگان و مختلف

۳٫ماژول ها و کامپوننت های رایگان

۴٫بروزرسانی و آپدیت های منظم

۵٫امکان ساخت وبسایت فروشگاهی

معایب جوملا

۱٫کد های مخفی و ضعیف بودن امنیت

۲٫عدم امکان تغییرات جزئی

۳٫بهینه نبودن آن برای موتور های جستجو

 

 

طراحی وبسایت با PHP

وقتی شما میخواهید شروع به توسعه یک سایت کنید گزینه های مختلفی برای شما وجود دارد که حالا شما باید با توجه به نیاز های خود یک زبان برنامه نویسی مناسب انتخاب کنید.

حالا یکی از بهترین زبان های توسعه صفحات وب PHP است که تقریبا ۸۲% از سایت های موجود از این زبان استفاده می کنند و زبان Asp هم یکی دیگر از زبان های برنامه نویسی است که حدودا ۱۶% از سایت از این زبان استفاده می کنند

تاریخچه PHP

در سال ۱۹۹۴ شخصی به اسم Rasmus Lerdorf شروع به نوشتن تعدادی اسکریپت برای مدیریت سایت شخصی خود کرد که آن ها را با زبان perl نوشته بود.بعد از مدتی تعداد افرادی که رزومه اش را میدیدند زیاد شد و  Lerdorf با این کارش توجه توسعه دهندگان به خود جلب کرد و درخواست کردند از او که اسکریپت ها را برای آن ها ارسال کند و در آخر تصمیم گرفت که نام این اسکریپت ها را PHP بگذارد

مزایای زبان PHP

۱٫درک اسان و راحت

۲٫طراحی صفحات وب داینامیک

۳٫استفاده از کوکی ها

۴٫متصل شدن به دیتابیس

۵٫متن باز بودن آن

معایب زبان PHP

۱٫مناسب نبودن برای برنامه های تحت وب دسکتاپ

۲٫نسبت به سایر زبان های برنامه نویسی آهسته تر اجرا میشود

۳٫چون php  زبانی است که امکان سفارشی سازی بسیار بالایی در آن وجود دارد ممکن است مشکلات امنیتی در آن بوجود آید