آشنایی با خطای فایل htaccess در وردپرس

آشنایی با خطای فایل htaccess در وردپرس

 

ممکنه براتون پیش اومده باشه که با خطایی در سایتتون مواجه شدید و وقتی با یه متخصص و کسی که با این موارد اشناست صحبت کردید ازتون خواسته فایل خاصی رو از سایتتون پاک کنید.یکی از این قبیل خطا ها مربوط به فایل htaccess میشه.

ممکنه یه خطا در سایتتون وجود داشته و ازتون خواستن که برای رفعش این فایلو پاک کنید.ولی متاسفانه شما این فایل رو پیدا نکردید و اگه تازه کار باشید  تعجب زده شدید. شاید فکر کردید که مشکلی در سایتتون وجود داره و اشفته تر شدید.

در این پست در مورد این خطا بیشتر صحبت می کنیم و متوجه میشیم که چرا این فایل در سایت ممکنه موجود نباشه و چه طور باید این فایل رو به سایت اضافه کنید.

آموزش وردپرس آشنایی با خطا های مربوط به فایل htaccess

………………………………………………………………….

فایل htaccess چیست؟

این فایل در واقع یه نمایی  از سرور شماست.فایلی که به سرور شما گزارشات مربوط به موارد خاصو می رسونه.مثل ریدایرکت کردن کاربران،امنیت مربوط به ریدایرکت ها و…

کلمه ی دات ( dot)  قبل از نام هر یک از فایل ها به معنای مخفی بودن اوناست.وقتی که شما با استفاده از FTP به سرورتون دسترسی پیدا می کنید ممکنه که نتونید فایل htaccess  رو مشاهده کنید.

1

…………………………………………………………………………………….

علت بروز این خطا و حل اون:

چون هنوز وردپرس این فایلو نساخته این خطا ایجاد میشه.اما این که این فایل موجود نیست به این معنا نیست که باید فایل رو فراموش کنید یا در این باره نگران شیده اید این فایلو بسازید.برای این کار روی قسمت permalinks یا پی.ند یکتا باید برید و مسیر زیر رو طی کنید:Settings » Permalinks (تنظیمات>>پیوند یکتا) قبلا هم در این باره صحبت کردیم برای مشاهده به پست تغییر پیوند یکتا در وردپرس بدون خطای ۴۰۴ , یه مواردی هم به حد دسترسی مربوط میشه در صورتی که حد دسترسی فایل .htaccess روی قابل نوشتن ۷۷۷ باشه با تغییر پیوند یکتا نیازی به جا به جایی کد نخواهید داشت

2

………………………………………………………………………………

نکات:

ممکنه در همین هنگام بازم در این بخش پیامی ظاهر شه که این فایل با موفقیت ساخته نشده.در زیر این بخش یه سری کد به شما داده میشه.مطابق شکل:

3

 

در این حالت باید کد هارو در یه ادیتور مثل نرم افزار نوت پد پیست کنید و اونا رو به عنوان فایل .htaccess روی دستکتاپ ذخیره کنید.بعد از این باید فایل ساخته شده رو روی وب سایتتون آپ کنید.

……………………………………………………………………….

بعد از ساخت این فایل سایت وردپرس تون کامل میشه و اگه احیانا با خطایی مواجه شدید و ازتون برای رفع خطا خواستن که فایل رو پاک کنید در صورتی که فایل موجود نبود اونو بسازید