آموزش ارسال مطالب از ورد به وردپرس

آموزش ارسال مطالب از ورد به وردپرس

در ادامه سری آموزش های وردپرس در این قسمت همراه شما هستیم با یک آموزش جالب و بسیار مورد نیاز از وب سایت های وردپرسی و امیدورام شما دوستان هم تا انتها مرا در این آموزش وردپرس یاری نمائید.در این آموزش کمی در مورد روش انتقال و ارسال مطالب از آفیس ورد به وردپرس صحبت میکنیم که گاهی ممکن است شما دوستان بخواهید این مورد را نیز انجام دهید

دوستان عزیز گاهی اوقات شما نیاز دارید به ارسال مطلب از افیس ورد به وردپرس همانطور که در بالا نیز گفتم اما با همان شکل و ظاهر. این ویژگی را وردپرس برای کاربر های خود قرار داده است و این را قبلا پیش بینی کرده است با ویژگی به اسم XML-RPC که در ادامه به توضیح کامل ان میپردازم.دوستان عزیز در ابتدا شما باید بدانید که XML-RPC پروتکلی می باشد که با استفاده از XML مطالب را به صورت کد شده و با قالب HTML به وردپرس ارسال می کند که این قابلیت در وردپرس وجود دارد.

خب حالا که در مورد این ویژگی اطلاعات خود را کسب کردیم حال میرسیم به ادامه این آموزش وردپرس رو روش کاری این قابلیت در وب سایت های وردپرسی.دوستان عزیز شما می توانید با وارد شدن به بخش نوشتن در پنل تنظیمات وب سایت وردپرسی به پایین صفحه در بخش Remote Publishing بروید و تیک مربوط به گزینه “XML-RPC”را بزنید و تنظیمات را ذخیره کنید که در این حالت این ویژگی را در وب سایت وردپرس خود فعال کرده اید. خب شما هم اکنون وردپرس را برای ارسال مطلب از راه دور . اماده کرده اید! و می توانید از نرم افزار هایی مانند مایکروسافت ورد استفاده کنید.

خب دوستان برای شروع کار در این زمینه وارد ورد شوید و روی گزینه new کلیک کنید همانند تصویر زیر:

آموزش ارسال مطالب از ورد به وردپرس

حال در این قسمت شما باید در مرحله دوم همانند تصوبر بالا روی گزینه blog post کلیک کنید و سپس در صفحه باز شده روی گزینه ساخت فایل جدید کلیک کرده و پس از ان نیز روی گزینه ریجستر کلیک نمائید تا اطلاعات وب سایت خود را بتوانیم وارد کنیم.در صفحه باز شده همانند تصویر زیر باید ابتدا وردپرس را به عنوان سرویس دهنده خود انتخاب نمائیم و سپس آدرس وب سایت و یوزر نیم و پسورد وب سایت وردپرس خود را وارد نمائیم:

آموزش ارسال مطالب از ورد به وردپرس

حال در این قسمت شروع به نوشتن پست خود میکنیم و نوشته خود را به صورت کامل مینویسیم.در این نوشته شما دوستان عزیز میتوانید تمامی موارد را قرار دهید یعنی هم میتوانید نوشته های خود را قرار دهید و هم میتوانید تصاویر و کد ها و هک های وردپرس را قرار دهید.اما چطور یک تصویر در ورد قرار میگیرد و سپس همین تصویر نیز در وب سایت وردپرسی قرار میگیرد؟

برای این منظور مایکروسافت ورد تصاویر را برای وب سایت میفرستد و این تصاویر در قسمت تصاویر کتابخانه وردپرس آپلود میشوند و شما میتوانیدان ها را نیز در وب سایت خود داشته باشید و از این نظر مشکلی وجود ندارد.پس از نوشتن پست خود در ورد میتوانید با فشردن گزینه publish آن را در وب سایت وردپرسی خود منتشر نمائید به همین راحتی.

خب دوستان عزیز فقط توجه کنید که این روش کمی از نظر امنیتی میتواند وب سایت شما را ان ها در شرایط بسیار خاص دچار مشکل کند چون شما یوزر و پسورد وب سایت خود را وارد میکنید.