مرداد ۱۱, ۱۴۰۰

وب دنیا

مجله تکنولوژی و فناوری ,دانلود و آموزش رایگان وردپرس و دنیای وب

سئو و اهمیت آن برای صاحبان مشاغل

سئو و اهمیت آن برای صاحبان مشاغل

بازار امروز نسبت به گذشته بسیار تغییر گرده است و می توان گفت برای ورود به آن باید از افرادی استفاده کرد که دارای تخصص مختلفی هستند، اخیرا استقبال بسیار خوبی برای سئو در بازار بوجود آمده است، در ادامه این بخش خواهیم گفت که سئو چیست و چه کاربردی برای صاحبان مشاغل دارد؟

سئو نام اختصاری بهینه سازی موتور جستجو Search Engine Optimization  است، و به روند مناسبی که یک وب را در موتور جستجو بهتر نشان می دهد گفته می شود. کار «سئو» این است که این مساله را تشریح کند که چه چیزی توسط موتور های جستجو، سرچ می شود و همچنین این مساله که کدام دسته از کلمات کلیدی بیشتر مورد توجه مخاطبان قرار می گیرد را بررسی می کند. سئو و شناخت درست آن می تواند در دیجیتال مارکتینگ کمک شایانی باشد.

اگر شما هم در زمینه وردپرس و دنیای وب فعالیت کرده باشید حتما با سئو یا همان بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جست و جو آشنا هستید و طبیعتا از اهمیت آن برای کسب و کارهای اینترنتی و ادمین ها آگاهی کامل دارید. در این مقاله به بررسی و تشریح نقش سئو در دیجیتال مارکتینگ پرداخته ایم و به شما خواهیم گفت که چرا یک برند در پروسه برندینگ خود به سئو و خدمات آن نیازمند است. اگر می خواهید اطلاعات بیشتری در این زمینه کسب کنید با ما همراه شوید.

دیجیتال مارکتینگ چیست؟

دیجیتال مارکتینگ، همان بازاریابی است اما نوعی بازاریابی که عنصر دیجیتال در آن نقش عمده ای را ایفا می کند. دیجیتال مارکتینگ با کمک ابزار های الکترونیکی مانند کامپیوتر، تبلت، تلفن و… در امر بازاریابی به مخاطبان کمک می کند. این روش بازاریابی بسیار سخت تر از دیگر روش ها است چرا که در این روش مشتری تمرکز و کنترل بیشتری برای دیدن و شنیدن دارد و قانع کردن مخاطب در چنین شرایطی بسیار سخت تر ازقانع کردن رو در رو است.

zxzx

بازاریابی سنتی یا دیجیتال؟

نقش سئو در دیجیتال مارکتینگ چیست؟

در یک جمله می توان گفت سئو مهم ترین عامل در دیجیتال مارکتینگ است، اگرچه نقشی که سئو در دیجیتال مارکتینگ ایفا می کند آشکار نیست اما بسیار موثر است. بیشتر کار دیجیتال مارکتینگ بازاریابی در شبکه های و صفحات پر طرفدار اینترنتی است که به کمک سئو هم می توان این صفحات را شناخت و هم بازاریابی موفق و موثری در این شبکه ها داشت.

نکته مهم دیگر در بازاریابی چه به صورت سنتی و چه به صورت دیجیتال تولید محتوا است. در دیجیتال مارکتینگ هم سئو می تواند در ایجاد کلمات کلیدی مناسب برای محتوای تولید شده کمک زیادی انجام دهد و محتوای تولید شده ما را در رده ی بالایی از موتور جستجو قرار دهد.

آن چه که بیش از همه در اینجا اهمیت دارد، همان طور که ذکر شد قرار گرفتن در بالاترین نتایج گوگل است آن هم وقتی که کاربر بدنبال هدف مورد نظر خود واژه خاصی را در این موتور جست و جو دنبال می کند.

zxxzx

سئو

آنالیز دیتا یکی دیگر از کارهای مهمی است که سئو می تواند برای دیجیتال مارکتینگ انجام دهد. با کمک برنامه های انالیز مختلف می توان جزئی ترین اطلاعات در مورد بازاریابی دیجیتالی را در اختیارگرفت. این مساله یک بخش بسیار ضروری در دیجیتال مارکتینگ است که معیارهای تمرکز را در تیم سئو مشخص می کند.
البته دیجیتال مارکتینگ مانند هر چیز دیگری چالش هایی بر سر راه خود دارد که برای تاثیرگذاری این نوع بازاریابی باید این چالش ها و موانع را تا حد زیادی رفع کرد.
مثلا یکی از راه کار های مرسوم برای بازاریابی و تبلیغات در دیجیتال مارکتینگ ایمیل مارکتینگ است که ممکن است در بسیاری از موارد با مشکلات رو به رو شود مثلا توجه بسیار کمتری به ایمیل های تبلیغاتی می شود و معمولا نسبت به روش های دیگر کمتر مورد توجه مخاطب قرار می گیرد.

توجه داشته باشید که در بخش تبلیغات حتما هویت بصری برند خود را نیز ملاک قرار داده و در راستای آن اهداف تبلیغاتی خود را پیش ببرید.

چالش دیگر پیش روی دیجیتال مارکتینگ این است که چگونه می تواند مشتریان را از میان انبوه مخاطبان بشناسید و برای جذی آن ها سرمایه گذاری کند. به نظر می رسد سئو در این زمینه نیز می تواند به دیجیتال مارکتینگ کمک کند. امیدوارم این مقاله مورد توجه شما قرار گرفته باشد و ما نیز توانسته باشیم آگاهی شما را در حوزه سئو  و اهمیت آن بالاتر ببریم.

 

منبع:

http://www.gosuccess.ir