سئو پی آر (SEO PR) چیست؟

سئو پی آر (SEO PR) چیست؟

 

اگر به روزهای ابتدایی اینترنت بازگردیم، شاید اینکه روزی برای پیدا کردن محتوای مورد نظر یک کاربر نرم افزارها، الگوریتم ها، قوانین و استاندارد های اینچنینی وضع شود، بسیار دور از از ذهن می نمود.
اولین حرکت به اعتقاد من در این زمینه کنسرسیوم W3O بود که شرکت ها، کشورها و افراد را به تبعیت از استانداردهایی برای هماهنگی و عدم حرکت های خودسرانه فراخواند. این کنسرسیوم بیشتر مسائل فنی وب را مد نظر دارد.
سئو (SEO) یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو بحث دومی بود که در شرایطی متفاوت مطرح شد و تولید کنندگان محتوا را به رعایت یک سری از استاندارد ها فرخواند. سئو در ابتدا تنها به مسائل فنی نظیر کد نویسی ها و تنظیمات سایت تاکید می کرد. اما جریان با پیشرفت الگوریتم های پنگوئن و پاندا به سمت دیگری تغییر کرد.
شاید بتوان گفت که سئو (SEO) مورد سو استفاده قرار گرفت. مدیران سایت ها برای بالا بردن بازدید سایتشان از هر راهی اقدام کردند. اما این موتورهای جستجو را به سمت الگوریتم هایی فراخواند تا جلوی هرگونه جعل را بگیرد.
پس در نهایت جمله «محتوا پادشاه است!» در فضای وب معنای واقعی خود را پیدا کرد. پنگوئن و پاندا سگ های شکارچی برای یافتن متخلفین فضای وب هستند. آنها این خلاف کاران را با انتقال لینک سایتشان به صفحات بعدی در نتایج جستجو تنبیه می کنند.
در این بین برخی از متخصصین حوزه سئو خبر از مرگ سئو (SEO) داده اند. چرا که قوانین سئو دیگر در بسیاری از موارد جواب نمی دهد. حتی تبلیغات که تا کنون یکی از میان برهای سئو (SEO) به شمار می رفت، امروزه به شدت جریمه می شود.
لذا همچنان که آل ریز و لورا ریز در کتاب «سقوط تبلیغات و ظهور روابط عمومی» گفته بودند، در فضای وب نیز شاهد افول تبلیغات هستیم. اما همچنین روابط عمومی نیز در فضای وب به تنهایی نمی تواند پاسخ خوبی باشد. بنابراین حوزه جدیدی به نام سئو پی آر (SEO PR) در فضای وب متولد شد.

 

سئو پی آر (SEO PR) چیست؟

۱٫ سئو پی آر (SEO PR) با هدف تولید محتوای بهینه سازی شده برای مخاطب که قابل درک برای موتورهای جستجو باشد، روی کار آمده است.
۲٫ سئو پی آر (SEO PR) می تواند سایت شما را در هر وضعیتی در چند مرحله به یک سایت مفید و کاربر پسند تبدیل کند.
۳٫ سئو پی آر (SEO PR) کمیت ترافیک کاربران با کیفیت را بالا می برد.
۴٫سئو پی آر (SEO PR) علاقه ای به کاربرانی که بی هیچ دلیلی در روش های سنتی سئو (SEO) وارد سایت شما می شدند ندارد.
۵٫ سئو پی آر (SEO PR) پس از جستجو و تحقیق در مورد سازمان شما و بررسی شرایط موجود سایت شما در مقابل استراتژی های سازمان، طرح توسعه سئو پی آر (SEO PR) سایت را ارائه می دهد. پس از آن در روندی شش ماهه شما را در جایگاه مناسب قرار می دهد.
۶٫ سئو پی آر (SEO PR) یک برنامه طولانی مدت است که برعکس روابط عمومی، فعالیت هایش قابل ارزیابی اثربخشی اش است. تعداد بازدید کنندگانی که مدت زیادی در سایت می مانند و خیلی سریع آن را ترک نمی کنند بهترین شاخص برای ارزیابی فعالیت های واحد سئو پی آر (SEO PR) است.
۷٫ سئو پی آر (SEO PR) هنوز در ابتدای راه است و اگر امروز کسی برای آن اقدام نکند، هزینه های کسانی که بعدها وارد این حوزه می شوند به دلیل بالا رفتن رقابت بالا خواهد رفت.
۸٫ سئو پی آر (SEO PR) یعنی استفاده از نرم افزار، تحقیق، تحلیل، استراتژی، ارزیابی.
۹٫ سئو پی آر (SEO PR) در نظر داشتن روش های آماری در تولید محتواست.
۱۰٫ سئو پی آر (SEO PR) برای شرکت هایی که خدمات و کالایشان را در اینترنت به فروش می رسانند همانند آب حیاتی است.
۱۱٫ سئو پی آر (SEO PR) متضمن ورود کاربران به سایت است اما متضمن خرید نیست. فروش بایستی توسط بخش بازاریابی و از طریق تکنیک های بازاریابی محقق شود.
۱۲٫ سئو پی آر (SEO PR) کمک می کند که یک برند در اینترنت دیده شود و نیازی را رفع کند و حس خوبی را نسبت به یک برند در مخاطبان آن ایجاد کند.