مرداد ۱۲, ۱۴۰۰

وب دنیا

مجله تکنولوژی و فناوری ,دانلود و آموزش رایگان وردپرس و دنیای وب

سیم بکسل فولادی و اتصالات استیل سیم بکسل

سیم بکسل فولادی و اتصالات استیل سیم بکسل

سیم بکسل فولادی در متراژ مختلفی برش می خورد اما بدون بکارگیری اتصالات سیم بکسل قابلیت استفاده از آن وجود ندارد. اتصالات سیم بکسل بر حسب سایز سیم بکسل، نوع کاربری و میزان باری که برای لیفتینگ و یا در اتصالات دیگر در آنها استفاده می شود انتخاب شده بکار گرفته می شوند. اتصالات سیم بکسل فولادی و سیم بکسل استیل دارای شباهت های زیادی هستند با این تفاوت که اتصالات سیم بکسل فولادی صرفا شکل صنعتی داشته در حالی که اتصالات سیم بکسل استیل در بسیاری از موارد برای کاربری های زینتی استفاده شده و دارای طراحی های گسترده تری نیز هستند.

بسیاری از اتصالات سیم بکسل فولادی با اتصالات زنجیر فولادی برابر بوده و در گرید های فولادی از فولاد G80 تولید می شوند. این اتصالات به روش هایی که برای ایجاد اسلینگ های سیم بکسلی بکار گرفته می شود به سیم متصل شده و تشکیل یک سازه یکپارچه را می دهند. بر روی انواع جرثقیل، وینچ و تاور کرین سیم بکسل ها را همراه با اتصالات آنها مشاهده نموده اید.

سیم بکسل استیل

سیم بکسل استیل را بصورت مغزی استیل در بازار می توان یافت و از کوچکترین سایز برابر با ۱ میلیمتر اغلب تا سایز های ۱۰ الی ۱۲ میلیمتر نیز تولید می شود. سیم بکسل استیل در دو ساختار مختلف معمولا یافت می شود که در سایز های پایین تر در ساختار ۷X7 و در سایز های بزرگتر در ساختار ۶X19 تولید و عرضه می شوند. سیم بکسل استیل دارای رنگ نقره ای مایل به زرد بوده و بدون آبکاری سطحی مورد استفاده قرار می گیرد. البته نمونه هایی از سیم بکسل روکش دار پلاستیکی نیز با مغزی استیل موجود است. حدود ۱۸ درصد کروم و ۸% نیکل در ساختار تمامی گرید های سیم بکسل استیل یعنی گرید های ۳۰۴ و ۳۱۶ یافت می شود.

در ساختار سیم بکسل استیل ۳۱۶ علاوه بر دو عنصر فلزی نیکل و کروم حدود ۲% عنصر فلزی مولیبدنیوم که با نماد شیمیایی Mo دیده می شود بکار گرفته می شود. وجود مولیبدنیوم در ساختار سیم بکسل استیل ۳۱۶ سبب می شود تا اولا در برابر کلرید ها مقاومت بالایی داشته باشد و ثانیا در برابر میدان مغناطیسی جاذبه بسیار ناچیزی از خود نشان دهد.

اتصالات استیل سیم بکسل

گستردگی شکل های اتصالات استیل سیم بکسل که برای ایجاد اسلینگ سیم بکسل استیل و سازه های سیم بکسلی بکار گرفته می شوند بسیار عمده می باشد. انواع قلاب ها شامل قلاب گردان استیل، قلاب کارابین استیل، قلاب دینام استیل، قلاب S استیل و قلاب ثابت جرثقیل از جمله کاربردی ترین شکل قلاب اتصالات استیل سیم بکسل محسوب می شوند. انواع شگل ها شامل شگل ساده یا یو استیل، شگل تعلی شکل استاندارد اروپایی استیل نیز از دیگر اتصالاتی هستند که همراه با اسلینگ سیم بکسل استیل بکار گرفته می شوند.

مهارکش ساده و مهارکش لوله ای استیل، اتصال زنجیر استیل که تنها برای زنجیر استنلس استیل برای اتصال طول های مختلف آن بکار گرفته می شود، حلقه استیل که در بالای اسلینگ سیم بکسل استیل و یا اسلینگ زنجیر استیل برای به هم رسیدن شاخه های اسلینگ بکار گرفته می شود نیز از دیگر انواع اتصالات استیل سیم بکسل محسوب می شوند.