مرداد ۱۱, ۱۴۰۰

وب دنیا

مجله تکنولوژی و فناوری ,دانلود و آموزش رایگان وردپرس و دنیای وب

ماشینمو کجا بفروشم؟

ماشینمو کجا بفروشم؟ چگونه خودروی خود را به بالاترین قیمت بفروشم؟

خرید و فروش خودرو فرایندی است که افراد پر شماری با آن دست و پنجه نرم می کنند و همواره به دنبال راهنمایی های ثمر بخش هستند، راهنمایی هایی که منجر به مطلوب شدن این فرایند شوند.

گفتنی است پیرو این موضوع ما نیز سعی کرده ایم در متن زیر به نکات و مسائلی اشاره کنیم که مسیر خریداران و فروشندگان انواع و اقسام خودرو را هموار کنند. در این مسیر فراز و نشیب های متعددی وجود دارند که اگر با بی توجهی اقدامی انجام دهید ممکن است مشکلات مختلفی گریبان تان را بگیرند؛ مشکلاتی که در صورت اعمال احتیاط های لازم، امکان بروز آن ها به طور چشمگیری کاهش می یابد.

پس اگر قصد خرید و فروش خودرو را دارید و می خواهید بدون مشکل به نتیجه ی دلخواه تان برسید، متن زیر را حتماً مطالعه کنید.

چه اقداماتی برای خرید و فروش خودرو لازم است؟

خرید و فروش خودرو همیشه از بازار پر رونقی برخوردار بوده و همواره دارای خریداران و فروشندگان پر تعدادی است. تسریع در رفت و آمد ها، امن بودن مسیر رفت و آمد و امثالهم چند مورد از دلایلی هستند که منجر شده امروزه خودرو جزء متداول ترین احتیاجات جوامع باشد.

همان طور که می دانید خودرو وسیله ی با ارزشی است که قیمت قابل توجهی دارد، به همین جهت بایستی هنگام خرید و یا فروش آن محتاطانه عمل کنید تا بعداً پشیمان نشوید‌. اما سوال این جاست، احتیاط در راستای خرید و فروش خودرو شامل چه اقداماتی می شود؟

اقداماتی که برای خرید و فروش خودرو لازم هستند، از موارد مختلفی برخوردار می باشند که چند مورد از آن ها را در دو دسته ی خرید خودرو و فروش خودرو آورده ایم:

 • اقدامات مهم در راستای خرید خودرو: تعیین بودجه و مشخص کردن امکانات مورد انتظار از خودرو دو مورد از پارامتر های مهمی هستند که باید با توجه به آن ها به جست و جو بپردازید و مدل هایی که با این پارامتر ها مطابقت دارند مشخص نمایید. حال اگر می خواهید از میان مدل های دست دوم خرید کنید، باید توجه ویژه ای به سلامت موتور و بدنه داشته باشید فلذا برخی از فروشندگان تعدادی از ایرادات را فاکتور گرفته و سعی در سوء استفاده گری دارند. لازم به ذکر است برای بررسی سلامت بدنه و موتور باید از متخصصین این حوزه از جمله نمایشگاه اتومبیل نگاه خودرو کمک بگیرید، متخصصینی که نسبت به صداقت و مهارت شان اطمینان دارید.
 • اقدامات مهم در راستای فروش خودرو: مهم ترین مسئله در مقوله ی فروش خودرو قیمت گذاری است. از این رو توصیه می کنیم در صورتی که قصد فروش دارید تصمیمات عجولانه و سهل انگارانه نگیرید، چرا که ممکن است قیمتی کمتر از ارزش واقعی خودرو تعیین کنید و بعداً از این تصمیم خود پشیمان شوید. پارامتر های مختلفی در قیمت گذاری موثر هستند که باید با توجه به نوسانات اقتصادی روز بررسی کرده و تصمیم گیری کنید.

لازم به تاکید است علاوه بر نکات و مسائلی که گفتیم، روش مورد استفاده در خرید و فروش خودرو نیز موضوع بسیار مهمی است که توجه ویژه ای می طلبد. به عبارتی گفتنی است هر کسی که قصد خرید و یا فروش خودرویی را دارد بایستی روش مناسبی برای این کار انتخاب کند، فلذا در حال حاضر برای خرید و فروش آن راهکار های مختلفی وجود دارد که هر کدام دارای خصوصیات مجزایی هستند.

با توجه به اهمیت بالای این موضوع در تیتر های بعدی اطلاعات جامع و مفید تری آورده ایم که خواندن آن ها به شدت توصیه می شود.

متداول ترین روش های خرید و فروش خودرو

اولین و پیش پا افتاده ترین روشی که برای خرید و فروش خودرو به ذهن همه خطور می کند، مراجعه به نمایشگاه های فروش اتومبیل یا همان اتو گالری هایی مانند نگاه خودرو است. بهره مندی از این مراکز همواره مستلزم صرف زمان قابل توجهی است و علاوه بر این هزینه های مضافی می طلبد، چرا که هر دو طرف معامله چه فروشنده و چه خریدار بایستی هنگام عقد قرار داد مبلغی را به صاحب نمایشگاه پرداخت نمایند.

امروزه با تکنولوژی اینترنت و ایجاد روش های خلاقانه دیگر تنها راهکار موجود، مراجعه به نمایشگاه اتومبیل نیست و هر شخصی می تواند به صورت مستقل، اقدامی عالی در راستای خرید و فروش خودرو انجام دهد.

اپلیکیشن های موبایلی و وب سایت های اینترنتی از جمله جدید ترین و بهترین بستر ها برای این کار هستند. در حقیقت شما می توانید از طریق این بستر ها با صرف کم ترین زمان و بدون بسیاری از پرداخت هزینه های اضافی اقدام به خرید و فروش خودرو نمایید.

خرید و فروش خودرو با استفاده از تکنولوژی های پر مزیت روز

همان طور که گفتیم در عصر حاضر خرید و فروش خودرو نیز همانند بسیاری از کالا ها و محصولات با استفاده از تکنولوژی های پر مزیتِ روز یعنی اینترنت و درگاه های متعدد آن انجام می گیرد.

در واقع با پیدایش اینترنت بسیاری از فرایند ها دچار تغییر و تحولات قابل توجهی شده اند که خرید و فروش خودرو نیز این قائده مستثناء نمانده است‌. لازم است بدانید با بهره مندی از این روش نه تنها خیلی از مشکلات ناشی از روش های سنتی وجود ندارد، بلکه شما می توانید از مزیت های مجزایی استفاده کنید، مزیت هایی که بسیار مطلوب و خوشایند هستند. از جمله درگاه های معتبر برای ثبت آگهی رایگان که از اعتبار بالایی برخوردار است و عضو اتحادیه کشوری در کسب و کارهای مجازی میباشد اتو گالری نگاه خودرو است که با دارا بودن نمادهای معتبر از ارگان های دولتی بستر خوبی را برای خرید و فروش خودرو به صورت حضوری و اینترنتی و همچنین ثبت آگهی خودرو به صورت رایگان مهیا کرده است.

البته ناگفته نماند باید اپلیکیشن و وب سایت معتبر و شناخته شده ای برای خرید و فروش آنلاین خودرو انتخاب نمایید تا از دام افراد سوء استفاده گر هایی که در هر جایی وجود دارند، در امان باشید. گفتنی است مراجعه کننده های زیاد، نام آشنا بودن، وجود انواع و اقسام خدمات مشتری مدارانه و امثالهم مواردی از ویژگی های یک مرجع آنلاینِ معتبر هستند.

مزیت های خرید و فروش خودرو در تهران و کرج به صورت اینترنتی

خرید و فروش خودرو در تهران و کرج با اینترنت به شرطی که توسط مراجع معتبری همچون نگاه خودرو انجام گیرد دارای مزیت های غیر قابل انکاری است که در ادامه به چند نمونه از آن ها اشاره کرده و توضیحات مختصری آورده ایم:

 • باعث بر صرفه جویی در زمان می گردد فلذا جست و جو در فضای اینترنت بسیار سهل و سریع است.
 • منجر به حذف هزینه های اضافه می شود.
 • افراد می توانند اطلاعات کاملِ انواع و اقسام اتومبیل ها را بررسی نمایند.
 • مراجعه و بهره مندی در همه ی ساعت ها امکان پذیر است.
 • علاوه بر فقدان محدودیت زمانی، فاقد محدودیت مکانی هم است.
 • برقراری ارتباط برای طرفین به جهت ارائه ی پرسش و پاسخ هایِ لازم سهل می باشد.
 • فروش اقساطی خودرو از مزیت های جذاب دیگری است که توجه اکثر خریداران را به خود جلب می کند. البته گفتنی است فروش اقساطی خودرو شامل برخی موارد می شود که به طور حتم در آگهی های فروش آنلاین درج می گردد.
 • و چندین و چند مورد دیگری که مراجع خرید و فروش خودرو در تهران و کرج برای تامین رفاه حال مراجعه کننده های خود فراهم کرده اند.

چند نکته ی حائز اهمیت پیرامون خرید و فروش آنلاین خودرو

با این که خرید و فروش آنلاین خودرو بسیار پر مزیت و مطلوب است اما مستلزم توجه به چند نکته ی حائز اهمیت می باشد که در قسمت پایین به بارز ترین نکات اشاره کرده ایم:

 • اعتبار سنجی مرجع مورد نظر و استفاده از مراجع معتبر
 • خرید خودرو هایی که دارای اطلاعات جامع هستند و در مقابل فروش خودرو با درج کامل ترین اطلاعات
 • بررسی حضوری خودرو هنگام خرید و بررسی صحت اطلاعات درج شده برای خرید
 • اعتماد به خریداران واقعی و رعایت احتیاط های لازم برای دوری از خریداران متقلب
 • و موارد دیگری همچون مورد های بالا که توجه به آن ها در همه ی فرایند های خرید و فروش لازم است.