چگونه یک خواب راحت و آرام داشته باشیم ؟

چگونه یک خواب راحت و آرام داشته باشیم ؟

بدن انسان همانگونه که به غذا ، آب و اکسیژن نیازمند است ، به خواب هم نیاز دارد تا ارگان های مختلف آن عملکرد صحیحی داشته باشند. اما در زندگی پر استرس ، پر فشار صنعتی و شهری ، عوامل زیادی مانع از داشتن خواب کافی و آرام برای انسان ها شده است.

بدن در طول مدتی که بخواب می رود به نوعی ساماندهی و تنظیم مجدد میگردد و مارا برای یک روز دیگر آماده می سازد. بر اساس تحقیقات علمی انجام گرفته و توصیه پزشکان ، برای بیشتر افراد حدود ۸ ساعت خواب در طول شبانه روز برای سلامتی ضرورت دارد.

اما در این راستا کیفیت خواب بسیار مهم تر از مدت خواب است. و برای همه افراد این سوال مطرح است که چگونه به کیفیت خواب خود بیافزاییم تا سالم تر زندگی کنیم. شما می توانید از خواب لذت ببرید تنها اگر موارد زیر را رعایت نمائید :

  1. به موقع بخوابید و اگر می توانید قبل از خواب استحمام کنید.
  2. ساعت مشخصی را برای خوابیدن انتخاب کنید و نظم در خوابیدن را مراعات نمایید تا همیشه به موقع از خواب بیدار شوید.
  3. سعی کنید استرس را موقع خوابیدن از خود دور کنید.
  4. از پرخوری و استفاده از غذاهای چرب جداً خودداری نمایید.
  5. در صورت امکان ، خواب بعد از ظهر را در برنامه زندگی خود قرار دهید ، هر چند کوتاه ولی بسیار مفید است.
  6. به دمای محل خواب خود توجه کنید و آنرا با شرایط بدنی خود تنظیم نمایید.
  7. نیکوتین و کافئین ، خواب راحت شما را به هم میریزد ، قبل از خواب استفاده نکنید.
  8. اگر میسر است ، قبل از خواب پیاده روی سبکی داشته باشید.
  9. نور اتاق خواب نباید مانعی برای خواب شما باشد ، آنرا با شرایط بدنی خود تنظیم نمایید
  10. تجزیه و تحلیل امور روزانه در ساعات قبل از خواب ، افکار شما را ممکن است درگیر و پریشان نماید ، از آن بپرهیزید.

با همه این موارد ، چنانچه ملزومات مناسبی برای خواب نداشته باشید ، هرگز به یک خواب راحت و آرام دست نخواهید یافت. بالش خوب که با پَر و یا الیاف نرم و ضد آلرژی ، به اندازه لازم پر شده باشد می تواند سر و گردن شما را در تمام مدت خواب در شرایط مناسب نگه داشته و تنفس شما را تسهیل نماید.

از همه مهم تر نوع تشک مورد استفاده شماست که باید متناسب با وزن و بزرگی جسم شما انتخاب شده باشد. تشک های طبی فنری استاندارد می تواند یکی از بهترین گزینه های یک خواب خوب باشد.

علاوه بر این ها ، انتخاب ملزومات خواب بستگی به عادات ، سلیقه ها و فرهنگ های مختلف داشته و می تواند بسیار متفاوت باشد. برخی از افراد بالشت های سفت را ترجیح می دهند و گروهی از نرمی و لطافت پر قو لذت می برند.

برخی تشک های نرم را می پسندند و گروهی در شرایطی مایلند بخوابند که تشک آنها با زمین سخت تفاوت چندانی نداشته باشد.

پیشنهاد می شود موقع خرید ملزومات خواب به مکانی مراجعه نمایید که تنوع لازم برای انتخاب شما را داشته باشد. معمولاً فروشگاه های بزرگ و قدیمی انتخاب بهتری هستند.

یکی از این فروشگاه های بزرگ و قدیمی ، کالای خواب سید خندان است. که با ۷۰۰ متر فضای فروشگاهی و تجربه ۴۰ ساله در عرضه انواع محصولات خواب ، می تواند بهترین های این رشته را در اختیار شما قرار دهد.

همچنین این فروشگاه با راه اندازی وب سایت اینترنتی ، امکان خرید اینترنتی محصولات مد نظر شما را فراهم آورده است.

در این فروشگاه انواع ملزوماتی که در ارتباط با یک خواب خوب هستند اعم از تنوع بی نظیری از ملحفه و روتختی ، انواع ست لحاف یک نفره و دو نفره ، انواع حوله ، بالش های پر ، الیاف و بالش های مموری فوم طبی ، انواع تشک های طبی فنری برای اوزان مختلف ، انواع پتو و غیره را می توانید مشاهده و اقدام به خرید نمایید.

بهترین و بروز ترین محصولات خواب را با قیمتی مقرون به صرفه خرید کنید.