۱۵ طرح مدرن برای فوتر در قالب های وردپرس

۱۵ طرح مدرن برای فوتر در قالب های وردپرس

یکی از بخش هایی که کمتر وب سایتی رو آن تمرکز کرده است و معمولا تفاوت خاصی را میان وب سایت ها از این نظر حس نمی کنیم ، فوتر می باشد. علت این موضوع نیز کاملا مشخص است.کابران در صورتی که مطلب مورد نظر آن ها در وب سایت موجود باشد ، معمولا به انتهای صفحات دقت نمی کنند به همین دلیل این بخش ، در قالب های وردپرس مختلف ، تفاوت چندانی ندارد. اما فوتر نسبت به بخش های دیگر ، آن چنان هم بی اهمیت نیست. حدود ۷۶ درصد کاربران در کنار بازدید قطعی از بخش های بالایی وب سایت ، ممکن است ز فوتر بازدید  کنند و ۲۲ درصد آن ها به صورت قطعی از فوتر استفاده می کنند. این آمار ها بر اساس میزان کلیک های  صورت گرفته روی هر بخش از سایت است. در مجموع تنها با توجه به نرخ کلیک های قطعی در فوتر ، طرح های مدرن و خاصی را برای اعمال در بخش فوتر سایت برای شما آماده کرده ایم که در ادامه مطالعه می کنید.

چگونه فوتر متفاوتی داشته باشیم؟

همان طور که گفته شد ، همان درصد اندکی که از فوتر به صورت قطعی بازدید می کنند ، به دنبال اطلاعاتی هستند که شاید در بخش های بالایی وب سایت درج نشده باشد. با نگاهی جامع در فوتر وب سایت های موفق ، و تکنیک های خلاقانه تغییر فوتر وردپرس که قبلا در بیگ تم معرفی کرده ایم ، می توانید ایده های جالبی را برای تغییر فوتر تم وردپرس فعلی خود به دست آورید. در این سری از مقالات نیز ابتدا به بررسی فوتر و سپس طرح های جذاب جهت تغییر  آن می پردازیم.

چه بخش هایی را می توانیم در فوتر وب سایت قرار دهیم؟

اطلاعات رایجی که معمولا در فوتر درج میشوند عبارتند از:

اطلاعات کپی رایت و حق کپی مطالب

اطلاعات تماس

موقعیت شما (صاحب وب سایت)

ضوابط و سیاست های سایت

لینک نقشه ی سایت

لینک پست های محبوب / پربازدید/ پردیدگاه

دکمه ورود به پنل کاربری/ثبت نام و وعضویت در سایت

گالری تصاویر در سایز کوچک

نمونه کار ها / مشتریان/ جوایز و افتخارات

و…

نکته مهم در طراحی فوتر آن است که از درج تمامی موارد گفته شده و یا آن چه که به صورت ویجت می توانید در بخش های مختلف وب سایت قرار دهید ، خودداری کنید. قرار دادن لینک های بیش از حد در فوتر ، آزاردهنده است. حذف عبارت powered by wordpress ، جدا از این که توصیه میشود از وب سایت حذف نشود ، به نظم بیشتر فوتر کمک می کند.

حال به معرفی ۱۵ طرح مدرن برای تغییر فوتر و دیزاین فعلی آن می پردازیم:

طرح مدرن برای فوتر وب سایت رستوران و غذا

به وب سایت Tessmae’s All Natural توجه کنید. این وب سایت ، عرضه کننده ی محصولات طبیعی غذایی می باشد. طرح فوتر این وب سایت مطابق با تصویر زیر ، برخلاف وب سایت های زیادی که روزانه از آن ها بازدید می کنیم ، کاملا متفاوت است. اولین تفاوت به رنگ پس زمینه ی این وب سایت مربوط میشود. برخلاف سایت های دیگر که پس زمینه ی تیره را جهت جداسازی فوتر از محتوای وب سایت انتخاب می کنند ، این وب سایت از رنگ روشن استفاده کرده است که کاملا خوانا است و کاربران مشابه سایر مطالب آن را مطالعه می کنند.

برای ورود به وب سایت و ثبت نام ، فیلدی در سایزی متفاوت و نسبتا بزرگ در نظر گرفته شده است و همین موضوع از تفاوت های عمده این سایت است. آیکن های شبکه های اجتماعی نیز به صورت کاملا واضح در پایین ترین بخش سایت دیده میشوند.

ظرافت در طراحی فوتر این وب سایت تنها یک هدف را محقق می کند : توجه بیشتر به فوتر و بازدید بیشتر!

چگونه فوتر متفاوتی داشته باشیم؟

طرح مدرن برای فوتر وب سایت شرکتی و کمپانی ها

به وب سایت Best Made Co توجه کنید. فوتر این سایت نیز مشابه بدنه ی اصلی سایت ، کاملا روشن ، واضح و متفاوت است. بخش خلاقانه در این فوتر ، منوی افقی می باشد که بالای فوتر قرار گرفته است و تقسیمات جالبی را ایجاد کرده است.

این منو می تواند حاوی همان بخش های اصلی فوتر وب سایت نظیر قوانین و سیاست ها ،ثبت نام در سایت و… باشد. می توانید در همین بخش لوگوی مربوط به وب سایت، بیشترین توجه را به خود جلب می کند. اما فیلد ثبت نام در خبرنامه نیز نگاه کاربر را به سمت خود میکشاند. با قرار دادن فرم ثبت نام وردپرسدر این بخش ، می توانید فوتر متفاوتی را خلق کنید.

15 طرح مدرن برای فوتر در قالب های وردپرس

طرح مدرن فوتر برای  طراحی سایت و وب دیزاین

شاید مدرن ترین فوتر را در وب سایت Fusion Design بتوان رصد کرد. ترسیم این فوتر بسیار خلاقانه بوده و ترکیب رنگ زیبای این بخش با به کارگیری تصاویر در پس زمینه فوتر ، فوتر جذابی را پدید آورده است.

برای این فوتر سه ستون که کاملا تنظیم شده اند در نظر گرفته شده است. محتوای هر ستون حاوی لینک های کاربردی است و در به کار بردن لینک افراط نشده است. می توانید از معادل فارسی بخش های فوتر همین وب سایت برای طراحی قالب های شرکتی استفاده کنید. نکته ی مهم دیگر ، تصاویری است که در پس زمینه ی سایت به کار برده شده است. لذا تصویر پس زمینه ی خاص فوتر ، سبب شده است که تصور شود فوتر نیز بخشی از محتوای بالایی وب سایت است.

خطی که آیکن های شبکه اجتماعی را از بخش های بالایی جداکرده است ، ایده ای جالب برای طراحی فوتر به صورت مدرن خواهد بود.

15 طرح مدرن برای فوتر در قالب های وردپرس

با ادامه مطلب در بخش های بعدی با ما همراه باشید.